Dora


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: duża
  • Rasa: owczarek niemiecki
  • Rok urodzenia: 2013

Dora to suczka owczarka niemieckiego znaleziona w okolicach Lutomierska. Piękny pies, wspaniały charakter. Ma tylko 3 lata. Przedwczoraj zabraliśmy ją na kontrolę ortopedyczną, bo wykazywała objawy dysplazji. Nie spodziewaliśmy się jednak, że jest z nią aż tak źle…

Dysplazja jest bardzo zaawansowana, zwłaszcza jak na ten wiek. Łapy poruszane w narkozie trzeszczą w stawach, muszą sprawiać jej ogromny ból.

Oczywiście nie poddajemy się. Będziemy walczyć o przywrócenie jej do sprawności, mimo że szanse są niewielkie. Na razie o zabiegu nie może być mowy – Dora ma ogromne zaniki mięśniowe i musi sporo przybrać na wadze oraz nabrać masy mięśniowej. Do tego dochodzi problem z trzustką, główną sprawczynią ogromnej niedowagi Dory. Waży tylko 19 kg, powinna około 30 kg.

W najbliższym czasie utworzymy wydarzenie, gdzie będziemy informować o naszych próbach przywrócenia Dorze sprawności. Póki co, wiedzcie, że ona istnieje i potrzebuje naszej pomocy. Gdybyście zechcieli wesprzeć nas w walce o zdrowie dla niej, to w tym momencie najbardziej przydadzą się preparaty typu HMB oraz suplementy na stawy (Synomax, Ani Flexi+, ArthroHa) lub wszystkie preparaty zawierające czarci pazur. Do tego Amylactiv na trzustkę i Immunactiv NTS dla psów z kacheksją. Z góry bardzo dziękujemy! O Dorze więcej niż niebawem.

 

___

Dora znalazła dom w październiku 2016 :))

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: