Fabian


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: w typie boksera
  • Rok urodzenia: 2012

Można spędzić całe swoje życie w zamkniętej komórce, bez dostępu do światła i świeżego powietrza, ze znikomym dostępem do jedzenia i picia, i wciąż być zrównoważonym, zakochanym w człowieku psem. Fabian dowodzi, że naprawdę MOŻNA.

Dwa miesiące zajęło nam doprowadzenie tego biednego psiaka do takiego stanu jak dzisiaj. Skóra wygląda o niebo lepiej, wymaga jedynie kąpieli (na razie to niemożliwe ze względu na zimne noce), Po wystających żebrach i kościach miednicy nie ma już śladu. Fizycznie i psychicznie Fabiuś gotowy jest do adopcji.

Okazał się wspaniałym, łagodnym, bardzo przywiązanym do człowieka psem. Cieszy się jak dziecko każdym spacerem, domaga pieszczot i bardzo chętnie wraca do swojego boksu. Bez przerwy mógłby coś miętosić w pyszczku – czy jest to koc, zabawka czy kostka. Potrzebuje zainteresowania, wspólnych zabaw, szaleństw. Mimo swojego życiorysu, ten psiak uwielbia towarzystwo człowieka i potrafi okazać swoją miłość i przywiązanie. Jest bardzo aktywny i na pewno chętnie będzie uprawiał sport ze swoim nowym opiekunem. To będzie najwierniejszy przyjaciel pod słońcem.

_____

4.03.2018

Jak mówić o Fabianie w czasie przeszłym? Fabian BYŁ cudownym i niepowtarzalnym psem. Fabian MIAŁ ciężki start w życiu, ale to życie w ostatnich miesiącach BYŁO najpiękniejsze jakie tylko mógł sobie wyśnić. Fabian BYŁ szczęśliwy. Tylko ta świadomość pozwala nam przełknąć fakt, że mówiąc o nim musimy używać czasu przeszłego.

Nie udało się go uratować. Stan był bardzo ciężki, choć Fabian dzielnie walczył. Niestety, zmiany spowodowane postrzałem w jego „starym” życiu były zbyt rozległe, stan zapalny zbyt silny i usytuowany w miejscu newralgicznym, niedostępnym. Walka o życie Fabiana zakończyła się.

Ale w tym wszystkim jest pewne piękno, proza życia, której świadomość daje nam wiarę, że jednak robimy coś dobrze. To fakt, że Fabian umarł w domu, w którym był kochany. Umarł mając u swego boku Magdę i Łukasza, którzy stworzyli dla niego najlepszy dom tymczasowy, a dzisiaj już po prostu DOM, którego Fabian nigdy dotąd nie miał.

Magda, Łukasz – jesteście cudownymi, świadomymi i mądrymi młodymi ludźmi, którzy przywracają nam wiarę w człowieczeństwo. Dziękujemy Wam za Fabiana, za jego życie w Waszym domu. I za to, że macie misję, którą wypełniacie mimo swojego bólu i ogromnej straty. Dziękujemy Wam za Lisę, najlepszą koleżankę Fabiana, której Wy daliście szansę

I w śmierci można znaleźć piękno i sens.

Nigdy nie zapomnimy Fabiana

 

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: