Fokus


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2016
Poznajecie tego pięknego jegomościa?
Jakiś czas temu było o nim całkiem głośno na łódzkim fanpejdżu zwierząt zaginionych i znalezionych.
Fokus (bo tak dostał na imię) to kot znaleziony na terenie bursy przy ul. Podgórnej w Łodzi.
Ktoś zainteresował się losem przyjaznego kocurka z obawy na nadchodzącą zimę i postanowił go ogłosić. Informacja o nim dotarła do Hani, która z naszą pomocą postanowiła przygarnąć go do siebie i dać dom tymczasowy, by mógł w cieple i spokoju przetrwać chłody najbliższych miesięcy.
To wszystko byłoby zbyt piękne, gdyby spotkał go taki Happy End. Okazało się, że Fokus jest poważnie chory. Kotek cierpi na niewydolność nerek w dość zaawansowanej już formie. Nigdy nie wyzdrowieje. Do końca życia będzie przyjmował leki i będzie dość częstym gościem kliniki dla zwierząt.
Fokus jest grzeczny, ułożony, delikatny i pięknie załatwia się do kuwety. Uwielbia wylegiwanie się na kanapie, co widać na załączonych obrazkach. Jest wykastrowany.
Miał też uszkodzone oczko, które zostało usunięte przez specjalistów. Został oceniony na około 4 lata. Taki młody, a tak okrutnie potraktowany przez los…
Kierujemy do Was pytanie – czy znajdzie się ktoś, kto pokocha Fokusa mimo wyniszczającej go choroby? Czy znajdzie się ktoś, kto podaruje mu dom, który będzie jego azylem do końca jego dni? Czy znajdzie się ktoś, kto patrząc w to cudowne, rezolutne i ciekawskie oczko dostrzeże w nim piękno, które urzekło jego tymczasową opiekunkę i nas? Wierzymy, że jest ktoś taki na tym świecie.
Szukamy również dla tego kocurka opiekunów wirtualnych. 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: