Kikutek


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2016

Niewiele wiemy o Kikutku na pewno. Możemy się jedynie domyślać, że miał kiedyś dom i ludzi, którzy przyzwyczaili go do głaskania. Nie wiemy też na pewno jak stracił obie łapy. Wiemy od mieszkańców miejscowości, w której się błąkał, że stracił je prawdopodobnie wpadając we wnyki czy sidła zastawione nad stawami rybnymi. Wiemy też, że nie od razu ucięły mu one łapy, że łapy czerniały i zwisały mu bezwładnie, aż odpadły. Tego akurat wolimy nie wiedzieć i nie wyobrażać sobie, jak Kikutek musiał wtedy cierpieć.
Kiedy trafił pod naszą opiekę długo nie mógł nam zaufać. Chował się w budce i unikał kontaktu. Swój stres manifestował załatwiając się poza kuwetą. Starałyśmy się zapewnić mu jak najbardziej komfortowe warunki, dlatego zamieszkał w biurze, gdzie jest stosunkowo spokojnie i nie ma takiego zatłoczenia jak w fundacyjnej kociarni.
Dzisiaj to zupełnie inny kot. Jest niesamowitym mruczastym pieszczochem. Zamieszkał też z dwoma kociakami (Milką i Wedlem) w stosunku, do których jest bardzo opiekuńczy.
Brak przednich łap u Kikutka na pewno wiąże się dla niego z pewnymi ograniczeniami, chociażby z poczuciem bezbronności, ale mimo ich braku świetnie sobie radzi. Sprawnie się porusza i potrafi wskoczyć na niewielkie wysokości, jak np. kanapa.
Jednak na pewno brak łap nie czyni go mniej zdolnym do kochania. Wierzymy, że Kikutka jeszcze ktoś pokocha, że znajdzie dom, w którym będzie czuł się bezpiecznie. A on odwdzięczy się równie wielką miłością i głośnym mruczeniem.

___

03.2020  – Kikutek ma już swój dom 😀

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: