Łatek


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2008

10.01.2015

Czasem ta buda to wszystko, co mają. Jedyne schronienie i miejsce, gdzie czują się bezpiecznie. Tutaj mogą zniknąć, gdy widok człowieka to dla nich po prostu za dużo. Tak jak zrobił to Łatek.

Jest u nas od wczoraj i panicznie boi się nowego miejsca, w którym nagle się znalazł. Nie zna nas, jeszcze nam nie ufa. Łatek do tej pory radził sobie sam. Wiele miesięcy koczował pod balkonami w Koluszkach. Podobno jego opiekun zmarł, a Łatek znalazł się na ulicy. Przeżył najgorsze mrozy, dał sobie radę zupełnie sam. To bardzo mądry psiak. Nie możemy się doczekać momentu, kiedy się na nas otworzy. Więcej o Łatku juz niedługo.

_________

22.02.2016

Łatek zrobił postępy. Wychodzi z budy bez ceregieli i rozgląda się za jedzonkiem. Wpatrzone w nas oczka czekają na michę. Gdy idziemy do niego ze śniadankiem lub kolacją, odprawia radosne tańce. Nie jest już tak przerażony i drżący.

Nadal jednak przed nami długa droga. Zanim Łatuś da się pogłaskać i wyprowadzić na prawdziwy spacerek, minie jeszcze pewnie parę miesięcy.

Bardzo przydałby się Łatusiowi doświadczony dom tymczasowy lub stały, otwarty na potrzeby psa z problemami. W naszych warunkach ciężko jest pracować z psami, które straciły całą swoję wiarę w człowieka i wymagają bardzo dużo uwagi i pracy. Ale robimy co możemy. Nie poddamy się.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: