Lesia


  • Płeć: kocica
  • Rozmiar: średnia
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2006

Lesia urodziła się, wychowała i całe swoje życie przeżyła na ulicy. Jako wolno żyjący kot spędziła 9 lat – to bardzo dużo. Radziła sobie doskonale: przeganiała obce koty i opiekowała się „swoimi”, polowała, pilnowała swojego terenu. Była dokarmiana, regularnie szczepiona, w razie potrzeby leczona, a także przeszła zabieg sterylizacji. Miała stały kontakt z człowiekiem i nie bała się ludzi. Nic nie wskazywało na to, że kiedyś będzie musiała pożegnać się z dotychczasowym życiem, a jednak…

Z dnia na dzień pozycja Lesi w stadzie kotów słabła. Kotka była osowiała, słaba, często chorowała. Jej zaawansowany, jak na wolno żyjącego kota, wiek dał o sobie znać. Lesia nie przychodziła już do swoich budek, szukała innego miejsca. Potrzebowała pomocy. Zdecydowaliśmy, że to ten moment, kiedy Lesia już sama żyć nie może. Trafiła do naszego ośrodka.

By dać kotce namiastkę wolności, przeznaczyliśmy dla niej całe biuro. Ma tam spokój od innych zwierząt i stały kontakt z człowiekiem. Z dnia na dzień staje się bardziej oswojoną kotką, choć czeka ją jeszcze długa droga, by poczuć się dobrze w swoim nowym domowym życiu.

Lesia to kotka bardzo delikatna i subtelna. Nie stroni od towarzystwa człowieka, ale też nie domaga się go… jeszcze 😉 Jest indywidualistką i najlepiej, by była jedynym kotem w domu.

 

___

Lesia odeszła w wyniku przewleklej choroby 🙁

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: