Madzia


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: bardzo duża
  • Rasa: dog niemiecki
  • Rok urodzenia: 2011

Czasem w wielkim psim ciele mieści się bardzo małe i delikatne serduszko, które bardzo łatwo zranić. Pies, który wydaje nam się twardy, niemal niezniszczalny, faktycznie może być bardziej podatny na skrzywdzenie niż inne zwierzęta. Taką prawidłowość dostrzegamy u dogów – psów, które bardzo mocno związują się z opiekunami, a rozłąka z rodziną to dla nich największy dramat.

Taką historię ma za sobą Samsara vel Madzia. Piękna sunia w typie doga niemieckiego, której smutne spojrzenie roztopi każdego twardziela. Jej historię znamy jedynie od momentu pojawienia się jej w schronisku dla zwierząt w Łodzi. Sunia nie dawała sobie rady w miejscu przepełnionym tak dużą ilością tęskniących zwierząt. Zamknęła się w sobie, popadła w depresję. Wcześniejsze losy suni są nam nieznane, choć wielu rzeczy się domyślamy.

Samsara do schroniska trafiła w stanie fatalnego zagłodzenia i wyczerpania. Boczki zaokrągliły się dopiero po wielu tygodniach rekonwalescencji w klinice, a potem w hotelu dla zwierząt. Prawdopodobnie sunia była nietrafionym wyborem dla kogoś, kto nie ma pojęcia o specyfice dogowatych. Zabrakło cierpliwości, doświadczenia, a przede wszystkim chęci. To widać w stosunku Madzi do świata, który wydaje jej się przerażający i obcy. Jest wyjątkowa i potrzebuje tak samo wyjątkowego opiekuna.

Sunia jest przyjazna, ciekawa świata, chętna do zabaw i ruchu z opiekunem. Jednocześnie nie do końca rozumie, że ma dużo siły, którą powinna ograniczać w kontakcie z człowiekiem. Szukamy dla niej opiekuna, przyjaciela i przewodnika w jednym.

Na zdjęciach razem z Panią Małgorzatą Ostrowską-Królikowską i Antkiem Królikowskim, którzy  niedawno gościli w naszym Ośrodku.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: