Maja Czekoladka


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2006

Pszczółka Maja sobie lata, o o o… A nie, to nie ta Maja! Nasza jest pieskiem! Może ktoś zechciałby ułożyć i o niej jakąś piosenkę?

Maja miała pewnie dobre życie, ukochanego człowieka, pełną miskę, spacerki… Wszystko, czego każdy piesek na świecie by sobie życzył. A dla pieska w jej podeszłym wieku to nawet więcej, bo niestety lat jej nie ubywa i na pewno cieszy się każdym nowym dniem.

Cóż, chyba naprawdę wszystko ma swój czas (jak to śpiewa Perfect) i niczego nie można być pewnym, nawet spokojnej starości.

Maja została najzwyczajniej w świecie „wyrzucona na ulicę”. Jej Pani podupadła na zdrowiu i musiała z tego powodu opuścić dom. Na nieszczęście suni nie znalazła się żadna dobra dusza w rodzinie, która by ją przygarnęła do siebie i ofiarowała chociażby najmniejszy skrawek materiału, na którym mogłaby przesypiać swoje dni, gdzieś w kąciku pokoju…

Trafiła do nas, gdzie okazała się być „kobieciną na początku emerytury”, ponieważ z tego co wiemy, jej wiek to  około 12 lat, ale trudno w to uwierzyć. Waży około 6 kg i jest wielkości Yorka. Nie jest niedołężna, nie jest głucha, ślepa też nie. Linię trzyma idealną, na stawy i łamanie w krzyżu nie narzeka. Dobrze zakonserwowany okaz. 🙂

Maja bardzo ładnie chodzi na smyczy, ma obycie z szumem ulic i piskiem opon. Nie jest w żadnym razie wystraszoną babulinką. Potrafi też utrzymywać czystość i higienę osobistą, dba o porządek wokół siebie i innych. Uwielbia długie wylegiwanie się na kanapie/kolanach, dużo śpi i zdecydowanie nie potrzebuje wrażeń. Uwielbia marchewkę 🙂

Chcielibyśmy, aby czekoladka Maja poszła do domu, który okaże jej zrozumienie i pozwoli na wykonywanie czynności życiowych we własnym tempie, beż pośpiechu i namawiania do czegokolwiek. Jest bardzo miłym, przyjaznym i uczuciowym pieskiem. Nie przejawia agresji w stosunku do innych piesków (pokojowa nagroda Nobla powinna trafić w jej łapki), jest cicha i posłuszna.

Ktoś da tej starszej Pani jakiś miękki kocyk i pozwoli popatrzeć na siebie z zaciekawieniem przekrzywionej główki w te chłodne, zimowe wieczory?

__

Czekoladowa Maja znalazła dom! 🙂

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: