Malibu


  • Płeć: samiec
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: 2019

Malibu vel Julian to około roczny kocurek. Trafił do nas w styczniu z paskudnym złamaniem przedniej i tylnej łapy. Nikt nie spodziewał się, że po 3 miesiącach rekonwalescencji na nowo będzie sprawnym, żywym srebrem. Dziś jest już w pełni sił, a śladów po ciężkiej osteosyntezie właściwie nie widać.

Julian nie jest typowym kotem, kojarzonym z wygrzewaniem się i leżeniem na kanapie. W zachowaniu bardziej przypomina psa lub fretkę – wiecznie w ruchu, wygadany, bardzo kontaktowy i potrzebujący uwagi człowieka. Jest silnie zmotywowany do nauki – nauczył się już na komendę przychodzić i siadać. Jest niezwykle pojętny i ciekawski – uwielbia wyzwania i zagadki w zabawie i podczas jedzenia. Za poświęcony czas odpłaca się głośnym mruczeniem i mocnym wtulaniem się. Wzięty na ręce mięknie i pozwala się nosić; niestraszne mu także zabiegi pielęgnacyjne czy badanie u weterynarza.

Opiekunowie mogą liczyć na szybkie nauczenie się wielu sztuczek i określonych zachowań, ale muszą brać pod uwagę nawyk łapczywego jedzenia, wyniesiony prawdopodobnie sprzed wypadku, kiedy kot mógł zaznać dojmującego głodu. Jego duża aktywność i chęć do zabawy może być krępująca dla bardziej nieśmiałych zwierzęcych domowników.

Poza lekkim utykaniem na operowaną stronę, jest w pełni zdrowym, czystym kotem, niewiarygodnie skocznym jak na swoje przeżycia. Szukamy dla Juliana (reaguje na to imię) w pełni świadomego kocich potrzeb domu stałego. Mamy nadzieję, że trafi na opiekunów, którzy będą potrafili wykorzystać potencjał tego wyjątkowego kota.

__

Malibu i Bonifacy mają dom 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: