Miki


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: bukiet kwiatowy :)

3.03.2020

To jedna z tych chwil kiedy brakuje słów…
To jest Miki, nasz nowy podopieczny.
Ma około 3 lat. Waży 6 kg, a powinien około 12-15 kg.

Cokolwiek myślicie o jego „opiekunach” powstrzymajcie się od nienawistnych komentarzy. Mikiemu to w niczym nie pomoże. Przekierujcie swoją energię na pomoc Mikiemu, bo to jemu teraz potrzebna jest ona najbardziej. I o tę pomoc dla Mikiego chcemy Was prosić.
Odebrałyśmy Mikiego, bo nie mogłyśmy pozostać obojętne wobec tak wyglądającego psa, natomiast zupełnie nie mamy dla niego miejsca. Fundacja pęka w szwach od ilości zwierząt. Miki najbliższe dni będzie mógł spędzić w Klinika Weterynaryjna Braci Mniejszych , a później?
Bardzo potrzebujemy domów tymczasowych, a najlepiej stałych dla Mikiego lub innych naszych podopiecznych.

***

10.03.2020

Miki jest z nami od tygodnia. Przez ten czas przytył 1,2 kg. Nadal jest przeraźliwie chudy, ale widzimy, że czuje się już lepiej. Zmieniło się już też trochę jego zachowanie i choć nadal bardzo łapczywie je, to na spacerach jest już zrelaksowany. Wącha trawę i drzewa, jest zainteresowany otoczeniem, nie koncentruje się już tylko na zjedzeniu czegokolwiek i nie próbuje już zaglądać do każdego mijanego kosza na śmieci.

Przez ten tydzień przeszedł dokładne badania. Wiemy, że jest zdrowy i nie ma żadnego medycznego wytłumaczenia dla jego wychudzenia. Jego wynik nie pozostawiają wątpliwości – Miki jest taki chudy, bo był głodzony

Dał się nam poznać jako cudowny pies. Pomimo cierpienia i chronicznego głodu jakiego doznawał, nadal jest ufny i radosny. Utrzymuje czystość w swoim boksie i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Wiek Mikiego został oceniony na 3 lata, a więc jeszcze długie życie przed nim. Mamy nadzieję, że niedługo w jego życiu pojawi się Ktoś, kto zrekompensuje mu wszystkie dotychczasowe deficyty. Ktoś, kto będzie o niego dbał i kochał go bardzo bardzo mocno. My już wiemy, że Miki na to zasługuje.

 

***

17.04.2020

Miki przebywa w domu tymczasowym w Łodzi.

***

Miki zostaje na stałe w domu tymczasowym 🙂

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: