Osho


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: bardzo duży
  • Rasa: w typie owczarka podhalańskiego
  • Rok urodzenia: 2010

Wyglądał jak marna pozostałość po pięknym psie, którym zapewne kiedyś był. Wynędzniały, z 20-kilową niedowagą, skórą niemal w stanie rozkładu, wielkimi pchłami w tym rzadkim futrze. W takim stanie koczował w krzakach przy drodze w podłódzkiej miejscowości wypoczynkowej. Pies zrezygnowany, wcześniej nie spodziewający się niczego dobrego, teraz piękny, zadbany i gotowy do adopcji

Pierwsze badania wskazały na silny stopień wyniszczenia organizmu, przede wszystkim ze względu na długotrwałe zagłodzenie, odwodnienie i przemarznięcie. Prawie na całym ciele Osho miał wyłysiałe i zaognione do czerwoności place, do tego pogryzienia pcheł. Ważył tylko 30 kg, to o 20 za mało. Teraz to zupełnie inny pies – ale to dopiero początek nowego życia dla Osho.

To jeden z tych psów, które wdzięczność okazują całymi sobą. Patrzy prosto w oczy z całkowitym poddaniem, akceptacją, pogodzony z własnym losem. Każdą pieszczotę odbiera jak największy dar od niebios, na który – pewnie mu się wydaje – nie zasłużył. W jego braku pewności siebie jest coś ujmującego. Niewątpliwie to pies, który kochaja całkowicie, bezgranicznie i bezterminowo.

Osho jest wykastrowany i zaczipowany.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: