Pepe


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: owaczarek niemiecki mix
  • Rok urodzenia: 2011

Alma i mały Pepe do adopcji – historia owczarzej mamy i jej dzieci… jakich wiele na polskich wsiach.

Tam rzadko kiedy dba się o to, by psy były nakarmione czy zdrowe, nikt nie kontroluje także ich rozmnażania. Jak się urodzi, to się urodzi. Jak zginie, to zginie. Wilczyca Alma i jej dzieci podzieliłyby ten los, gdyby nie zainteresowanie ludzi o dobrych sercach.

Zgłoszono nam, że na opuszczonej posesji przebywają dwa owczarki i ich kilkudniowe szczenięta. Zostały same, bo właściciel terenu trafił do zakładu karnego. One także były w więzieniu ludzkiej ignorancji i braku odpowiedzialności.

Szybko udało się znaleźć dom dla samca – zaopiekowała się nim osoba, która poprosiła o ratunek dla pozostałych zwierząt. Fundacja zajęła się Almą i czterema małymi szczeniętami. Suczka dzielnie je odchowała – do tego stopnia, że sama podupadła na zdrowiu, bo maluchy były ciągle głodne. Na szczęście trzem z nim udało się szybko znaleźć nowe domy. Została Alma i Pepe.

Pepe to mały rozbójnik, wielki łobuz. Łamie serca swoim niewinnym wyglądem i zawadiackim spojrzeniem. Ma dopiero 4 miesiące, ale już wyrasta na dużego i pięknego owczarka.

———-
Pepe 28 grudnia 2011 pojechał do nowego domu w Bydgoszczy

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: