Rudy


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2010

Nie mamy wystarczających funduszy na przyjęcie kolejnego psa. Pieniądze skończą nam się w maju, a zwierząt czekających w kolejce na naszą pomoc jest ogrom. Ale gdy zobaczyliśmy rozpaczliwe zgłoszenie interwencji ze zdjęciami Rudego, fundusze przestały mieć znaczenie. Po prostu, życie psa jest ważniejsze niż pieniądze.

Nie zostawiamy zwierząt w potrzebie. Wiedzieliśmy, że jedziemy do psa z fatalnym złapaniem łapy, którego właściciel odmówił leczenia i nie krył się z zamiarem zabicia go. Ale nie byliśmy przygotowani, że zastaniemy na miejscu ogrom bólu i cierpienia zamknięty w ciele zdezorientowanego psa. Nie spodziewaliśmy się, że to więcej niż złamanie łapy. To potwornie agresywny nowotwór kości. Na szczęście nie ma jeszcze przerzutów, a jedynym ratunkiem dla Rudego jest amputacja łapy.

Dopiero się poznajemy z Rudym, ale póki co pokazał nam się z jak najlepszej strony. Jest pięknym pieszczochem, który rozczulająco wtula głowę domagając się uwagi. To niesamowite, jak pomimo ogromnego bólu, jaki zawsze towarzyszy nowotworowi kości, Rudy potrafi zachować taką cierpliwość i pogodę ducha.

Nie wiemy jak długo uda się utrzymać Rudego w zdrowiu bez przerzutów, ale wiemy, że zasługuje na wiele. Zasługuje na wszystko co najlepsze, a przede wszystkim na życie bez bólu i kochający dom. Dlatego już nie prosimy, ale błagamy, podarujcie Rudemu chociaż dom tymczasowy (a najlepiej stały).

***

Rudy znalazł się w najfantastyczniejszym miejscu na ziemi, u boku osoby o wielkim sercu.

Trudno opisać słowami to co czujemy, gdy Agnieszka podsyła nam kolejne zdjęcia swojego synka 😀 . Radość, wzruszenie, spokój, dumę, ulgę, nadzieję, wdzięczność?
 
Najprościej chyba będzie powiedzieć:
 

Dziękujemy <3 <3 <3

 

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: