Sonia


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: owczarek niemiecki

Otrzymaliśmy bardzo rozpaczliwe zgłoszenie, że na posesji we wsi pod Łowiczem przebywa zagłodzona suka, która z każdym dniem jest coraz słabsza, przestaje się podnosić i reagować. Wczoraj udaliśmy się na miejsce razem z Pogotowie dla Zwierząt. Znaleźliśmy tam Sonię – sukę w typie owczarka niemieckiego oraz dwójkę jej właścicieli, którzy od miesięcy lub nawet lat przyglądali się jak niknie w oczach. Suka nigdy nie była u weterynarza. Podobno „zawsze była chuda i miała biegunki„, a sąsiedzi przerzucali jej jedzenie przez płot.

Stan Soni widoczny jest na zdjęciach. Wystające i policzalne żebra oraz kości kręgosłupa, kości biodrowe. Brak tkanki tłuszczowej, zaniki mięśniowe. Suka była tak słaba, że rozjeżdżały jej się łapy, ponadto nie była w stanie utrzymać głowy w jednej pozycji. W misce znaleźliśmy czerstwy chleb i stare kości kurczaka, wszystko nieruszone od kilku dni.

Jej stan musiał trwać od wielu miesięcy. Być może nawet nasza pomoc przyszła zbyt późno. Sonia jest hospitalizowana, wyniki krwi wskazują na bardzo zaawansowaną niewydolność nerek. Poziom mocznika i kreatyniny we krwi wczoraj był tak wysoki, że w każdej chwili suni groziło zapadnięcie w śpiączkę. Waży tylko 22 kg. Dzisiaj czeka ją intensywne nawadnianie w celu wypłukania toksyn. Najbliższe dni rozstrzygną, czy Sonię uda się uratować.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: