Tatianka


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: duża
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2007

Tatiana się wpisuje w czołówkę najbardziej potrzebujących podopiecznych naszego ośrodka. Niby czołówka to jak miejsce na podium, jak panteon… Niestety w tym przypadku nie jest to miejsce będące powodem do dumy i zadowolenia.
Tatianka ma około 9 lat. Pod opiekę Fundacji Niechciane i Zapomniane trafiła w wyniku interwencji. Żyła na łańcuchu, wiecznie spragniona i głodna. Była bardzo wychudzona i miała ogromnego guza na listwie mlecznej. Apetyt jej dopisuje i powoli rekompensuje sobie swoją niedowagę. Guz został usunięty. Niestety dość szybko guz zaczął odrastać. I to między innymi ten guz pretenduje ją do tego „elitarnego” miejsca. Szukanie domu dla Tatianki to jak wyścig z czasem. Nie chcemy, aby była kolejnym psem, który odchodzi nie zaznawszy miłości i poczucia bezpieczeństwa jaki daje dom.
Tatiana jest bardzo grzeczna, spokojna i uległa. Lubi towarzystwo innych psów i suczek, a nawet potrzebuje ich towarzystwa, bo szuka w nich oparcia. Bardzo cierpliwie znosiła zastrzyki i wszystkie zabiegi weterynaryjne. Jest jednym z tych psów, z którymi obcowanie uświadamia nam ludziom, jak wiele możemy nauczyć się od psów. Jedyne czego nie chcemy uczyć się od Tatianki, to pogodzenia się z jej losem. Ona zdaje się być z nim pogodzona, ale my będziemy walczyć o lepsze życie dla niej.

***Zdjęcia dzięki uprzejmości Projekt Kanapa – czyli z klatki do chatki

_______________
Tatianka odeszła 26.01.2016

Po raz kolejny pozwalamy odejść psu, który nie zdążył nacieszyć się dobrym życiem. Takie chwile pokazują nam, jak mało mamy czasu, by zmienić ich los. Nie zdążyliśmy zrobić tego dla Tatianki.
Taką ją zapamiętamy. Dzielną i dostojną.
Żegnaj, Tatianko. Do zobaczenia w lepszym świecie.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: