Zapp


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: mini

Gdy otrzymaliśmy zgłoszenie o wychudzonych psach na pewnej posesji w Skierniewicach, nie spodziewaliśmy się aż tak przerażającego widoku. 9 psów i suk husky oraz dwa małe kundelki przebywały na podwórku w zadbanej dzielnicy domków jednorodzinnych. Psy tak chude, że ledwie trzymały się na nogach. Do stanu aż tak skrajnego zagłodzenia nie doprowadza się w ciągu kilku tygodni – te psy nie jadły od miesięcy.

W asyście skierniewickiej policji odebraliśmy właścicielce wszystkie psy, jakie przebywały na posesji. Właścicielka tłumaczyła, że zaczęła je rozmnażać, ale nie wszystkie udało się sprzedać, w związku z czym zostały na jej podwórku. Prawdopodobnie od jakiegoś czasu nie miały w pyskach pożywienia, bo w kale widać było jedynie trawę, a właścicielka nie potrafiła pokazać nam karmy, którą je karmi – stwierdziła, że faktycznie w tym momencie nie ma jedzenia dla psów.

Gwarantujemy, że te psy już NIGDY nie zaznają głodu. Oby ich historia choć trochę pomogła w uwrażliwieniu zwykłych ludzi na krzywdę zwierząt, która bardzo często jest im wyrządzana w miejscach, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Jak w tym przypadku – na całkowicie odsłoniętej posesji w dzielnicy domków jednorodzinnych.

Zapp w ciągu swojego krótkiego półtorarocznego życia wycierpiał bardzo wiele. Głód, chłód, brak opieki, konkurencja silniejszych osobników – wszystko to sprawiło, że do tej pory, mimo że jest już bezpieczny, obawia się świata. Szukamy dla niego cierpliwej osoby, która zrozumie jego subtelny charakter i pozwoli mu na nowo poznawać i smakować życie. Odwdzięczy się za to z nawiązką.

kontakt i więcej informacji:

tel. 501 707 079 lub 602 457 408
mail: edyta@fniz.pl lub natalia@fniz.pl

Do czasu ustalenia prawnego statusu psów, nowy opiekun psiaka podpisze z Fundacją umowę tymczasowej adopcji.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: