Gala V jubileuszowej edycji Wielcy Małym

imagea019-150x150Niedzielną galą ruszyła V edycja akcji Wielcy Małym, tym razem pod hasłem „Mądra moda na adopcję”. Uroczysta i elegancka jak co roku, ale tym razem wyjątkowa, bo jubileuszowa. To już 5 lat odkąd spotykamy się w gronie znanych osobistości i wspólnie zbieramy fundusze na lepsze życie zwierząt w schroniskach. Tym razem niebagatelna była także kwota zebrana podczas licytacji dzieł sztuki polskich artystów – aż 57 tysięcy 490 zł! Galę uświetniła obecność znakomitych gwiazd, a jej patronkami honorowymi już po raz kolejny była Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska oraz Pani Premierowa Ludgarda Buzek.

Jak co roku spotkaliśmy się przed Świętami, by otworzyć nasze serca i portfele dla bezdomnych zwierząt. Wśród licytujących obrazy gości znalazły się takie osobistości jak Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Edyta Jungowska, Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska – Królikowska, Jolanta Fraszyńska, Jakub Przebindowski, Katarzyna Grochola, Janusz Chabior. Galę poprowadzili Beata Sadowska i Rafał Królikowski. Wszyscy wymienieni są także ambasadorami akcji i bohaterami kalendarza na 2013 rok, którego oficjalna sprzedaż już ruszyła.

Szczegóły na temat zakupu kalendarza tutaj.

Pierwszy dochód z licytacji wyniósł ponad 57 tysięcy złotych! Uczestnicy aukcji licytowali dzieła m. in. takich artystów jak Andrzej Pągowski, Grzegrz Śmigielski, Marek Ruff, Edward Dwurnik, Mieczysław Wasilewski, Jacek Łydżba, Krzysztof Kokoryn. Premierowo można było także zobaczyć i zakupić ekologiczny T-shirt MUJI z motywem zwierzęcym projektu Gosi Baczyńskiej, Agnieszki Maciejak, duetu Paprocki/Brzozowski, Tomasza Ossolińskiego, Anny Kuczyńskiej, Łukasza Jemioła, Zuzi Szamockiej, Plicha, Anny Poniewierskiej i Joanny Klimas.

57 tysięcy to dopiero początek – tegoroczna edycja dopiero się rozpoczęła. Wciąż zbieramy fundusze na konto Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt 90 1020 3408 0000 4102 0216 2394, która rozdysponuje je dla 16 schronisk. Beneficjentów V edycji podczas gali reprezentowali przedstawiciele schroniska w Pasłęku, w Gliwicach, w Oświęcimiu oraz Fundacji ANIMALS TIME z Żernicy. Wciągu ostatnich miesięcy wszystkie schroniska łącznie otrzymały łącznie aż 61 tysięcy kg karmy od partnerów i sponsorów akcji –  41 ooo ton od firmy Mars oraz 21 000 kg od Butcher’s Pet Care.

Temat jubileuszowej edycji akcji Wielcy Małym ściśle związany jest z najważniejszą i najbardziej wydajną formą pomocy bezdomnym zwierzętom, jaką jest adopcja. Potrzeby zwierzaków w schroniskach są ogromne i prawie każde można zaspokoić poprzez środki finansowe. Jednego za pieniądze nie da się kupić – miłości opiekuna.

Z tą myślą uroczyście rozpoczęliśmy V edycję WIELCY MAŁYM. Licząc, że w tym roku, z Państwa pomocą, zrobimy dla bezdomnych zwierząt jeszcze więcej niż do tej pory.

Głównym partnerem gali był Butcher’s Pet Care, a także hotel Le Meridien Bristol, LG, Mont Blanc, Villeroy&Boch i MUJI.

Jak co roku organizacją gali zajęła się firma BKeV – Beata Błasiak, Piotr Piasecki oraz Elżbieta Bartczak. Prawną opiekę sprawowała pani mecenas Joanna Grzywaczewska. Współorganizatorem była Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej magazynu Kocie Sprawy.

Relacje z gali także pod poniższymi adresami:
http://platine.pl/aukcja-dziel-sztuki-na-rzecz-bezdomnych-zwierzat-0-1217070.html
http://www.kundelek.tv/Forward.php?i=9466
http://afterparty.pl/newsy_galeria.html?galg_id=3119
http://www.topstars.pl/gwiazdy-na-gali-wielcy-malym/