Grzybek stracił wszystko

Gdy pies straci wszystko, pozostaje tylko nadzieja. To była jedna chwila, która przesądziła o życiu i śmierci. Życiu psa, a śmierci opiekuna.

Tragedia rozegrała się tuż przed jednym z najsmutniejszych dni w roku. Pożar, mnóstwo dymu, jeszcze więcej ognia. Ból, bezsilność i oczekiwanie na pomoc. Opiekun nie przeżył, jego uratowano z płomieni. W ciężkim stanie trafił do nas i został naszym nowym podopiecznym. Starszy pies w typie amstaffa – Grzybek.

Grzybek stracił wszystko, a jego rekonwalescencja będzie bardzo długa i bolesna. Ma znaczne poparzenia 3 stopnia całego tułowia i otarcia na całym ciele. Rany, które będą goić się długimi tygodniami. Uniemożliwiają mu poruszanie się, sprawiają ogromny ból. Ten psiak kilkadziesiąt minut spędził w palącym się żywym ogniem mieszkaniu. Wystawiony był na długotrwałe działanie gorącego dymu, co zaskutkowało poparzeniami górnych dróg oddechowych. Na dzień dzisiejszy nie ma obrzęku płuc, ale musi być pod 24-godzinną opieką lekarzy, bo w każdej chwili mogą pojawić się powikłania. Jego stan jest wciąż ciężki i stwarza zagrożenie życia.

Grzybek walczy o życie i na razie tę walkę wygrywa. My zrobimy wszystko, by doszedł do siebie. Choć nie odzyska już tego, co stracił bezpowrotnie w pożarze, to będzie miał szansę na dobre życie. W tej chwili potrzebny jest mu czas i opieka. A nam potrzebne są fundusze, by zapewnić mu leczenie ratujące życie. Kilka tygodni w klinice, codzienne opatrywanie otwartych ran, drogie maści, diagnostyka. To wszystko kosztuje.

Jeśli możesz pomóc nam w sfinansowaniu leczenia Grzybka, to ucieszy nas każda złotówka na nasze konto:

Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt
Ul. Malownicza 82
92-761 Łódź
22102034080000490201742246
(W tytule: leczenie Grzybka)

Przelewy z zagranicy polecamy robić za pośrednictwem Paypala:
Paypal@fniz.pl

Jeśli chodzi o dary rzeczowe, to najpilniejszą potrzebą są aktualnie podkłady higieniczne. Jeszcze przez jakoś czas Grzybek nie będzie w stanie wychodzić na spacery. Możecie je wysyłać bezpośrednio do nas na adres
Malownicza 82 92-761 Łódź
lub do Kliniki Braci Mniejszych
Ul. Jana Pawła II 37 95-050 Konstantynów Łódzki.

Dziękujemy!