Kolejna interwencja w Konstantynowie Łódzkim


2 dni temu otrzymaliśmy informację o psach przebywających u bezrobotnego człowieka w Konstantynowie Łódzkim. Zdjęcia jakie dostaliśmy wyglądały bardzo niepokojąco – psy na nich były bardzo wychudzone, przebywały w niechlujnych warunkach.

Dziś, wraz z zaprzyjaźnionym weterynarzem i dwiema osobami, które zawiadomiły nas o tej sprawie, udaliśmy się na miejsce. Okazało się, że psy rzeczywiście przebywają w fatalnych warunkach – w małej, zaśmieconej zagródce przy kamienicy. Wszystkie były bardzo wychudzone, zaniedbane i zapchlone. Za wyjątkiem jednej suki, żadne nie posiadało książeczki zdrowia i zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Wobec tego postanowiliśmy wszystkie psiaki natychmiastowo odebrać. 4 suki trafiły już do lecznicy a 4 szczeniaki zabrały do siebie panie, które zgłosiły interwencję (za co im serdecznie dziękujemy!).

Wszystkie dorosłe suki są bardzo nieufne w stosunku do człowieka i wylęknione. Jedna z nich na wszelkie próby kontaktu reaguje agresją. Prawdopodobnie mają za sobą bardzo traumatyczne przeżycia.

Teraz zwierzaki są już bezpieczne i będą dochodziły do siebie. Na początek przeprowadzimy wszystkie potrzebne badania, odrobaczymy je i odpchlimy i będziemy przygotowywać do adopcji. Cieszy nas, że takie sytuacje są dostrzegane i zgłaszane do organizacji pro-zwierzęcych. Dzięki temu możemy ratować kolejne psie istnienia. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla osób, które poinformowały nas o tej sytuacji i zdecydowały się zabrać do siebie szczeniaki.

Poniżej krótki i niewyraźny film pokazujący, w jakich warunkach przebywały psy oraz kilka zdjęć.