Marsz (NIE)Milczenia – stop przemocy wobec zwierząt.

Tak napisali do nas pomysłodawcy marszu:

„Wydarzenia jakie miały miejsce ostatnio w naszym Kraju (m.in. brutalne zamordowanie psa rasy husky w Lipnicy Małej, znęcanie się 3 letniego dziecka nad kotem w Krakowie czy bulwersujące zabicie psa na torach kolejowych przez swojego opiekuna z Białej Podlaskiej) zmobilizowały nas do podjęcia działań, w celu wyrażenia społecznego sprzeciwu wobec przemocy, jaka spotyka zwierzęta.


Nasz sprzeciw chcemy okazać w Marszu (NIE)Milczenia – stop przemocy wobec zwierząt, który odbędzie się w dniu 13 lutego 2011 roku (niedziela) o godzinie 13.00. w Łodzi. Marsz rozpocznie na odcinku ul. Piotrkowskiej pomiędzy Pl. Wolności a ul. Próchnika, przejdzie ul. Piotrkowską do Pasażu Schillera, gdzie nastąpi jego zakończenie.
Nasza akcja jest w pełni pokojowa – pragniemy za jej pośrednictwem pokazać społeczeństwu, że maltretowanie, które często prowadzi do śmierci zwierząt jest wynaturzeniem i prowadzi do patologii. Chcemy zakorzenić w ludziach przekonanie, że zwierzęta czują i cierpią oraz, że zasługują na opiekę i szacunek człowieka.”

Zachęcamy serdecznie wszystkich do udziału!