Osho przywieziony z Grotnik, czyli 30 kg nieszczęścia

imagea095-150x150Wygląda jak marna pozostałość po pięknym psie, którym zapewne kiedyś był. Wynędzniały, z 20-kilową niedowagą, skórą niemal w stanie rozkładu, wielkimi pchłami w tym rzadkim futrze. W takim stanie koczował w krzakach przy drodze w podłódzkiej miejscowości wypoczynkowej. Pies zrezygnowany, jeszcze kilka godzin temu nie spodziewający się niczego dobrego, teraz odpoczywa i odzyskuje siły w klinice.

Pierwsze badania wskazały na silny stopień wyniszczenia organizmu, przede wszystkim ze względu na długotrwałe zagłodzenie, odwodnienie i przemarznięcie. Osho ma też ciężkie atopowe zapalenie skóry – prawie na całym ciele ma wyłysiałe i zaognione do czerwoności place, do tego pogryzienia pcheł. Waży tylko 30 kg, to o 20 za mało. Przed nim wiele tygodni leczenia i wracania do sił witalnych – ale to początek nowego życia dla Osho.

To jeden z tych psów, które wdzięczność okazują całymi sobą. Patrzy prosto w oczy z całkowitym poddaniem, akceptacją, pogodzony z własnym losem. Każdą pieszczotę odbiera jak największy dar od niebios, na który – pewnie mu się wydaje – nie zasłużył. W jego braku pewności siebie jest coś ujmującego. Niewątpliwie to jeden z tych psów, które kochają całkowicie, bezgranicznie i bezterminowo.

Jeśli zechcielibyście świątecznie wesprzeć leczenie pięknego Osho, bardzo prosimy o nawet symboliczne wpłaty na niżej podane konto. Dochodzenie do siebie psa w tak ciężkim stanie to wiele tygodni żmudnego i kosztownego leczenia w warunkach lecznicowych. Jedno jest pewne – obserwowanie jak z każdym dniem jest lepiej warte jest wszystkich pieniędzy świata 🙂

Numer konta do wpłat na leczenie Osho:
Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt
PKO BP 22 1020 3408 0000 4902 0174 2246

w tytule: „Osho – leczenie”

Istnieje też możliwość przekazania darowizny poprzez PayPal. Więcej informacji: natalia@fniz.pl