Psia rodzina z zaawansowaną nużycą – tak rozpoczęły swoje życie 3 szczenięta i ich matka

Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy interwencję we wsi Marianki mającą na celu sprawdzenie stanu zwierząt, żyjących na jednej z posesji. Zgłoszenie było dramatyczne i równie dramatyczny obraz zastaliśmy na miejscu. Przy budzie na krótkim łańcuchu przebywała sunia, z bardzo zaawansowaną chorobą skóry. Jej całe ciało pokryte było strupami, ranami, dodatkowo całości towarzyszył wyjątkowy świąd.

Sunia bez ustanku drapała się po obolałej swędzącej skórze, tym samym uszkadzając ją sobie dodatkowo pazurami. Żeby tragedii było mało, suni towarzyszyły trzy około 3-miesięczne szczenięta z równie zaawansowaną chorobą.  Na skórze całej psiej rodziny gołym okiem widać było inwazję pcheł oraz wszołów, a ich ilość uniemożliwiała sprawdzenie dokładnego stanu skóry pod spodem. Ich życie rozpoczęło się od uporczywej choroby i cierpienia, od którego psiaki nie mogły uciec.

Natychmiast zdecydowaliśmy się na odbiór zwierząt, gdyż dalsze pozostawienie ich w tym miejscu bez należytego leczenia, którego właściciel nie podjął, zagrażało ich życiu. Psia rodzinka została przez nas odwieziona do kliniki weterynaryjnej, gdzie zostały podjęte wszelkie zabiegi mające na celu doprowadzenie zwierząt do normalności.

Aktualnie psiaki są poddawane regularnym kąpielom leczniczym, otrzymują także leki na wzmocnienie odporności i wyeliminowanie pasożytów, wymagają także podawanie specjalistycznej i bardzo dobrej jakości karmy.

Ponieważ hospitalizacja, jak i długotrwałe leczenie czwórki tak chorych psiaków są niezwykle kosztowne (łącznie koszty dochodzą nawet do 100 zł na dobę!), apelujemy o wsparcie finansowe. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy kilka interwencji łączących się z odbiorem zwierząt, stąd przyda się nam każda dodatkowa kwota na koncie.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za wpłaty:
FUNDACJA NIECHCIANE I ZAPOMNIANE – SOS DLA ZWIERZĄT
BANK PKO BP 22102034080000490201742246
z dopiskiem „pomoc dla psiej rodziny”

Dla przelewów z zagranicy:

Kod SWIFT: BPKOPLPW
Nr Konta: PL22102034080000490201742246

lub płatności via PayPal.

 

Więcej informacji o psiej rodzince:
kaja@fniz.pl, tel. 604 172 520

Ogromną pomocą będzie także zakup karmy dla psiej rodziny (w wersji specjalistycznej Royal Canin Skin Support, ale także wszelkie karmy hipoalergiczne). W tym celu prosimy o kontakt:
natalia@fniz.pl, tel. 602 457 408

Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy i prosimy o trzymanie kciuków za leczenie psiaków.