Skrajnie zaniedbane pitbule odebrane

Dnia 21 lutego wspólnie z Pogotowiem dla Zwierząt z Trzcianki (dziękujemy za ogromną pomoc!) przeprowadziliśmy kontrolę warunków bytowania trzech psów przebywających na terenie działki w Łodzi przy ul. Malinowej. W wyniku kontroli stwierdziliśmy rażące zaniedbania, brak odpowiedniej opieki i leczenia.

Psy w typie rasy pit bull przebywały w warunkach rażącego niechlujstwa, z brakiem dostępu do wody pitnej oraz bez możliwości schronienia przez warunkami atmosferycznymi. Psy były zaniedbane, suka w okresie cieczki zamknięta na małym „wybiegu” z samcem, który cały czas próbował ją kryć. U suni widoczne znaczne przełysienia niewiadomego pochodzenia w okolicach głowy i boków. Jedna z suk przywiązana do rozpadającej się budy, krótkim łańcuchem, bez obroży, zamiast niej dookoła szyi owinięta łańcuchem.
W wyniku stwierdzonych skandalicznych warunków przetrzymywania psów, zostały one odebrane i przewiezione do lecznic w celu podjęcia diagnostyki i leczenia.

Składamy podziękowania funkcjonariuszom Policji z II Komisariatu Policji w Łodzi na ulicy Ciesielskiej za pomoc w interwencji.

"Karma" jaką dostawały psy
Szopa, w której nocowały psy