Zefir – piękny błękitnooki husky do adopcji

Dzisiaj zachęcamy do adopcji Zefira – hipnotyzującego spojrzeniem psa w typie husky. Psa nie dla każdego, ale dla osób doświadczonych i aktywnych, które poświęcą mu swój czas i uwagę. Psa, który w swoim życiu bardzo dużo już przeszedł i nie zniesie kolejnego zawodu człowiekiem i jego brakiem odpowiedzialności.

Zefir to ok. 1,5-roczny husky, pies bardzo energiczny i niezwykle przyjazny, ufny do bólu. Historia jego krótkiego życia jest dość smutna, ale mamy nadzieję, że los szybko się dla niego odmieni.
Zefir któregoś zimowego dnia został porzucony pod kościołem, gdzie przeleżał wiele godzin, czekając na powrót swojego właściciela. Ten jednak nigdy nie wrócił, a pies trafił do nas. Nie był psem zadbanym – ten, kto go porzucił nie traktował go dobrze. Wychudzony, śmierdzący, ze sfilcowanym i posklejanym włosem.

Gdy już wydawało nam się, że los Zefira odmieni się, spotkał go kolejny zawód. Po tygodniu w nowym domu został nam przywieziony z powrotem – jednak decyzja o adopcji psa tego typu nie była do końca przemyślana. Zefirek bardzo przeżył rozstanie z dotychczasową opiekunką i do tej pory ogląda się za osobami w jej wieku, które prawdopodobnie mu ją przypominają.

Z każdym dniem jednak jest lepiej, czas najwidoczniej leczy jego rany. Zefirek przebywa w domu tymczasowym w Łodzi i, jak dotąd, nie sprawia tam żadnych problemów. Razem z tymczasowym opiekunem chodzi na długie spacery, posłusznie wykonuje jego komendy. Jest mądrym i pojętnym psem, którego serce otwarte jest na każdego, kto okaże mu trochę sympatii.

Tym razem szukamy dla niego opiekunów, którzy nigdy więcej nie zawiodą jego zaufania i zaopiekują się nim do końca jego życia. Szukamy kogoś, kto przede wszystkim jest w stanie zapewnić mu codzienną dawkę ruchu w postaci długich spacerów. Kogoś świadomego zalet i wad psów typu husky. Jeśli się za taką osobę uważasz, zgłoś się do nas.

Wszystkim, którzy nie są pewni, czy byliby dobrymi opiekunami dla psa typu północnego, polecamy lekturę jedną oraz drugą.

Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z nami:
Natalia: natalia@fniz.pl tel. 602457408
Magda: m_bergman@interia.pl tel. 668331415