Grey


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: Bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2015
Jak to jest polegać wyłącznie na swoim słuchu? Jak to jest nie móc ganiać za piłeczką, oglądać zielonej trawy, obserwować świata zza samochodowej szyby podczas podróży?
Jak to jest patrzeć tylko sercem, bo oczy odmawiają posłuszeństwa, wiedzą jedynie ci, którzy tego doświadczyli. Ale czy przez taką niepełnosprawność nie można cieszyć się życiem, być radosnym i uśmiechniętym od ucha do ucha?

Grey jest niewidomy, prawdopodobnie nieodwracalnie (jest w trakcie bardzo dokładnej diagnostyki okulistycznej, jednakże rokowania w kwestii przywrócenia mu wzroku w chociażby jednym oku są bardzo, bardzo małe), ale wiecie co? W ogóle mu to nie przeszkadza! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przeszkadzać może w przypadku jego adopcji i znacząco zmniejsza szanse na jej powodzenie. Pytamy jednak - dlaczego? Nie brakuje mu śmiałości, radości, pogody ducha, a ponadto jest niezwykle przyjacielski, łagodny i towarzyski. To prawdziwy psi przytulas, który najchętniej nie schodziłby z czyichś kolan. Pięknie radzi sobie na smyczy, zachowuje czystość w boksie, jest grzeczny i nie sprawia problemów. Uwielbia kontakt z innymi psami, z kotami pewnie też dogada się bez problemu (istnieje możliwość sprawdzenia). Czy ten jeden, zupełnie go nieograniczający „defekt” naprawdę jest w stanie skreślić jego szanse na znalezienie kochającej rodziny?

Grey to kilkuletni średniej wielkości psiak, który odnajdzie się w każdych warunkach (w mieszkaniu w bloku i w domu z ogrodem), ale pod warunkiem, że u jego boku będzie stał odpowiedzialny opiekun, pełen zrozumienia i miłości. Tak, szukamy dla Greya domu jego marzeń, czyli takiego, którego wcześniej nie miał, bo człowiek go zawiódł i łatwiej było podpisać zrzeczenie, niż porządnie zaopiekować się „ślepym” psem. 
Czy możemy zagwarantować temu psiakowi, że jeszcze kiedyś będzie kochany (oczywiście my go kochamy całym sercem, ale pewnie wiecie o jakim rodzaju miłości mówimy)? Bardzo chcemy mu to obiecać, a co ważniejsze, tę obietnicę spełnić.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: