Karmelek


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2011

Kontakt

Karmelek jest tak słodziutki, jak by na to mogło wskazywać jego imię. Czarujący, rozczulający, uroczy, subtelny… Jego cudowne cechy charakteru można by wymieniać i wymieniać, ale najlepiej byłoby poznać je osobiście.

Niegdyś bardzo wycofany, lękliwy, wystraszony.. Tak, słowo „niegdyś” jest tu kluczowe, ponieważ po tamtym psie nie ma już śladu. Teraźniejszy Karmel to psiak, który swoje demony przeszłości pozostawił daleko za sobą i każdego dnia pozwala nam się poznawać od nowa, coraz bardziej i bardziej. Chyba w końcu dotarło do niego, że nikt nie ma zamiaru go skrzywdzić, a wręcz przeciwnie – wszyscy chcą go tulić, głaskać, dawać przysmaki i zabierać na pełne wrażeń przechadzki. Jeszcze do niedawna spacer z Karmelkiem był jedynie abstrakcją, bo chłopak bał się smyczy jak własnego cienia, ale odrobina zaangażowania, wsparcia i przekupstwa zaowocowały tym, że teraz jest w stanie bez paniki przejść w centrum miasta przez przejście dla pieszych. To naprawdę coś wielkiego, zwłaszcza dla niego.

Nadal bywa tak, że nie zawsze czuje się w 100% dobrze w obecności człowieka i trzeba go troszkę zachęcić, by przyszedł i dał się pogłaskać, ale jesteśmy przekonani, że gdy trafi do otwartej, cierpliwej i wyrozumiałej osoby lub rodziny, która zaakceptuje wszystkie jego zalety i wady, otworzy się maksymalnie, a co za tym idzie, stanie się największym pieszczochem świata.

Karmel jest gotowy, by ruszyć po przygodę życia i brakuje mu do spełnienia tego celu tylko jednego – człowieka. Może zamieszkać w domu z innym psem, a najprawdopodobniej także z kotem. Wiele do szczęścia nie jest mu potrzebne, wystarczy tylko mięciutki kocyk, pełna miska i odrobina czułości.

Pobierz ankietę przedadopcyjną psa Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: