Magnus


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: mix
  • Rok urodzenia: 2012

W takim miejscu jak Wojtyszki nawet najpiękniejszy pies robi się niewidzialny. Brud, odchody, odór – to wszystko co po nim zostaje. Znika też psia dusza, bo nie jest odżywiana radością z bycia psem i opieką człowieka, który zawsze jest blisko. Nie ma duszy, nie ma psa.

Aż nie odkopie się jej z gruzów przeszłości, z lat zaniedbań. Nie pokaże na nowo czym jest dotyk i ciepło ludzkiej ręki. Tak niewiele wystarczy, by odnaleźć na nowo psa w tym potwornie wyniszczonym ciele.

Odnaleźliśmy Magnusa – psa pięknego, dostojnego, z charakterem i godnością, którą odzyskał po wyjściu z obozu koncentracyjnego. Psa zniszczonego życiem – bez oka, ze zwyrodnieniami w kręgosłupie. Psa, który stracił w Wojtyszkach najlepsze lata swojego życia.

Ale to nie znaczy, że już nic dobrego go nie czeka. Przeciwnie, wierzymy, że to co najlepsze jeszcze przed nim. Ale nie u nas, nie w kolejnym schronisku, nie w zamkniętym boksie. To nie jest miejsce dla takiego psa jak Magnus. Tylko dom, rodzina, własna przestrzeń wynagrodzi mu lata spędzone za kratami.

Magnus bardzo potrzebuje domu. Najlepiej z ogrodem, by nie musiał chodzić po schodach.

Gorąco prosimy o dom dla Magnusa. Popatrzcie w jego… oko, może znajdziecie tam to, czego szukacie w psim towarzyszu. On stracił już wystarczająco dużo czasu na czekanie.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: