Mocca


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: średnia
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2012
Najstraszniejsza jest zawsze chwila przed początkiem. Potem może być już tylko lepiej. ~ Stephen King
Czym jest początek? Początkiem dla naszych podopiecznych zawsze jest trafienie do naszego ośrodka. Nieważne gdzie wcześniej byli, co przeżyli, zawsze w chwili przekroczenia furtki na Malowniczej zaczyna się dla nich nowy rozdział.
Dla jednych początkowo tragiczny, bo przykładowo stracili ukochanego opiekuna, dla drugich największe szczęście, jakie dotychczas ich spotkało. Jedno jest pewne, zawsze towarzyszy temu strach i stres przed nieznanym. Jednak wcześniej, czy później przekonują się, że nic złego im tutaj nie grozi. Zawsze mają pełne brzuszki, ciepły kącik, towarzystwo człowieka i innych psów, czują się bezpieczne.
Mocca jest jednym z tych psów, dla których przystosowanie się do nowej sytuacji jest bardzo ciężkie i długotrwałe. Nie ma w tym nic dziwnego, człowiek dotychczas kojarzył się jej tylko ze strachem. Trafiła do nas potwornie wylękniona i przez wiele dni bała się nawet na nas spojrzeć. Na widok człowieka chowała się w najciemniejszy kąt i udawała, że jest niewidziana.
Minęły długie miesiące, Mocca powoli zaczynała się otwierać, cieszyła się z daleka na nasz widok, jednak bezpośredni kontakt nadal był dla niej ogromnym stresem. Przeniesienie jej do fundacyjnej kuchni, gdzie jest socjalizowana z obecnością człowieka okazało się być strzałem w dziesiątkę!
Mocca mając możliwość obserwowania nas przez cały dzień, wspierana obecnością innych psiaków zmieniła się nie do poznania❤️
Juz nie boi się dotyku i uwielbia obecność ludzi, biega za nami radośnie poszczekując i merdając ogonem, tak jakby zaraz miała na nim odlecieć 😁 Kocha dostawać przysmaki i rozmawiać z nami „po psiemu”:)
Kontynuujemy pracę z Moccusią, obecnie zaczęła wychodzić na spacery poza teren ośrodka, żeby zobaczyć, ze świat wcale nie jest taki zły.
Jeszcze sporo przed nami, ale idzie jej wspaniale!
Wiecie, jakie jest nasze najśmielsze marzenie?
Pokazać Wam zdjęcia Moccuni w objęciach nowych opiekunów.. W jej własnym, wspaniałym domu❤️
Jeśli przeszło Ci przez myśl, że chciałbyś dać Mocce szansę i pokazać nam jej piękną przemianę- skontaktuj się z Nami, rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości 🙂
Mocca jest wysterylizowana, akceptuje inne psy i koty.
Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: