Basia


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: średnia
  • Rasa: Mieszanka
  • Rok urodzenia: 2008

Baśka, psia babcia, do dzisiaj nie wie czego od niej chcemy. Nie rozumie, że to już koniec jej tułaczki, że już nigdy nie spojrzy przez kraty, że już nie będzie głodna, mokra, zziębnięta, samotna, przerażona… Baśka nie potrafi się z tego cieszyć, bo nie wie jak to jest żyć inaczej niż tam. Jest emocjonalnym wrakiem psa. I jest bardzo zmęczona życiem.

Sunia jest już pod naszą opieką i jest bardzo zniszczonym fizycznie i psychicznie psem. Ma zwyrodnienia kręgosłupa od leżenia latami na betonie w wojtyszkowym boksie. Ze stresu i z bólu wylizywała sobie łapy, na których teraz ma rany. Stan jej jamy ustnej był druzgocący – kamień zachodził na dziąsła, miała liczne przetoki, ropnie. Baśka zna tylko cierpienie…

Walczymy o nią, ale walka jest bardzo nierówna, ponieważ Baśka latami była traktowana jak rzecz, którą należało utrzymać przy życiu tylko dla pieniędzy. Tak jak było to ze wszystkimi psami z Wojtyszek. Basia jest już po bardzo obciążającej jej organizm sanacji jamy ustnej, w trakcie naświetlania niegojących się ran po wylizywaniu. Jest bardzo słaba i obolała, całkowicie zrezygnowana i wycofana.

Czy zdąży znaleźć dom i rodzinę, która nauczy ją żyć bez strachu? Mamy nadzieję, że tak, ale czasu nie ma wiele.

Bardzo prosimy o zakup karmy, którą Baśka sobie upodobała Sucha Royal Canin Gastrointestinal oraz mokra karmę Royal Canin Gastrointestinal.

Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt

92-761 Łódź ul. Malownicza 82

Nasz numer KRS do wpłaty 1,5%:

0000265877

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: