Bronek


  • Płeć: samiec
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: europejska

Tylko zwierzę zniesie ból otwartej rany penetrującej wszystkie warstwy tkanek i wyzierającej kości. Tylko zwierzę wciąż będzie walczyło o przetrwanie, poruszało próbując dostosować się do nowej sytuacji i po prostu ŻYĆ. Zwierzę takie jak kotek Bronek. Jego wola życia była większa niż ból gnijącej i ropiejącej łapy.

Mijały tygodnie, a on wciąż żył, wciąż szukał ratunku. Dzielnie oczyszczał otwartą ranę i złamaną kość z larw much, które obsiadały jego tkanki. Ale ten stan nie miał prawa sam się zmienić na lepsze. Groziła mu powolna śmierć. Jednak przyszedł szybki ratunek. Zwierzęta takie jak Bronek instynktownie wiedzą co zrobić, by przetrwać i robią to, dopóki mogą. Na pewnym etapie są jednak zależne od nas. Bronek żyje dzisiaj dzięki Pani Jakubowi i jego córce, którzy nie przeszli obojętnie.

Bronek otrzymał pomoc. Pomimo bardzo trudnego złamania podjęto próbę rekonstrukcji kości, a sam zabieg trwał 6 godzin. Jednak zanim Bronek powróci do sprawności czeka go jeszcze rekonwalescencja i rehabilitacja, a nasz czekają ogromne wydatki w tej walce o jego komfort życia.

___

Listopad 2020  – Bronek zamieszkał ze swoją nową rodziną w Łodzi 🙂

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: