Karol


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: 2009

Karol i Norek to dwaj najlepsi kumple, których połączyła bezdomność. Trzymali się razem w najtrudniejszych dla siebie chwilach, gdy wspólnie szukali jedzenia i próbowali uniknąć śmierci pod kołami. Wiele tygodni spędzili na ulicy, garnąc się do okolicznych mieszkańców, obdarzając ich błagalnym spojrzeniem i czekając na ratunek. Razem też trafili do nas, gdzie zaczyna się ich nowe życie.

Karol od kilku tygodni jest w kiepskim stanie psychicznym. Fakt, podupadł na zdrowiu – odezwał się stary uraz kręgosłupa, który przysporzył mu wiele bólu. Ale nie tylko ból mu ostatnio doskwiera. Z wesołego i zadziornego psa, który zaczepiał wszystkich samców przez kraty, Karolek stał się smutnym, zrezygnowanym cieniem psa. Nie chce spacerować, nie chce biegać, chowa się między ludzkimi nogami.Jest u nas już półtora roku. To chyba zbyt wiele jak na jego delikatne psie serce.
 
Karol ma psią depresję, bardzo częstą w schroniskach. Na takie załamanie jest tylko jedno lekarstwo. NOWY DOM. Własne cztery ściany, mięciutkie posłanie i głaskająca ręka ukochanego człowieka. I to jak najszybciej, bo z każdym dniem Karolek smutnieje jeszcze bardziej.
 
Kilka ważnych faktów o Karolku:
– trafił do nas półtora roku temu razem z kolegą Norkiem, który został adoptowany
– ma około 6-7 lat
– jak każdy pies ma swoje sympatie i antypatie: lubi wszystkie suczki i niektóre spokojne psy, wobec kotów jest obojętny
– jest bardzo przyjazny i nienarzucający się, całkowicie łagodny wobec dorosłych, jak i dzieci
– potrafi chodzić na smyczy i bardzo lubi spacery
– praktycznie nigdy nie brudzi w boksie
– ma spondylozę kręgosłupa i do końca życia powinien przyjmować suplementy diety, a także regularnie odwiedzać weterynarza
___________________
sierpień 2015
Karolek zamieszkał w Szwecji u wspaniałej rodziny 🙂
15658622_1157913287625222_1267491133_o 15682260_1161897607226790_746509606_o
Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: