Klimek Jednooki


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: europejska
  • Rok urodzenia: VII 2013

To miał być spokojny, popołudniowy spacer z psiakami na polach nieopodal osiedla. Psy biegały, bawiły się. Nagle pobiegły w kierunku leżącej na skraju kończącego się w polu asfaltu siatki (po ziemniakach?).  Zaczęły intensywnie wąchać. Po chwili usłyszałyśmy miauczenie kota, a po dwóch chwilach zobaczyłyśmy uciekającego kociaka.  Kociak wszedł na drzewo, na sam czubek, uczepił się gałęzi i miauczał przeraźliwie.

Już miałyśmy dzwonić po straż pożarną. Po minucie zadumy, oceniłyśmy, że drzwo wcale nie jest takie wysokie. Krok po kroku, coraz wyżej. Kot za to coraz bardziej przerażony. Nie wiedział przecież co go czeka i czego chcemy.

Udało się jednak w miarę bezpiecznie zdjąć malucha z wysokości. Okazało się, że kociak nie ma jednego oczka. Prawdopodobnie to pozostałość po kocim katarze.

Klimek ma się dobrze, zaprzyjaźnił się z innymi kotami w Ośrodku Adopcyjnym. Chętnie je, bawi się i załatwia się do kuwety. Wygląda na zdrowego i zadbanego.

A ma nadal zastanawiamy się, jakim trzeba być potworem, żeby wyrzucić kota na polu w siatce po ziemniakach. Dobrze,  że przynajmniej nie była zawiązana…

 

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: