Maja


  • Płeć: suka
  • Rozmiar: mała
  • Rasa: mieszaniec
  • Rok urodzenia: 2013

Gdy jesteś psem, który całe życie spędził na kanapie u boku ukochanego opiekuna, nie rozumiesz dlaczego pewnego dnia nagle budzisz się na zimnym betonie. Twój świat się zawalił, nic już nie jest takie samo, Ty też nigdy nie będziesz.

Maja kiedyś miała dobre życie: była kochana, była zadbana i znała miękkie posłanie i dotyk kochającego opiekuna. Gdy starszy pan poszedł na miesiąc do szpitala, sunia z kanapy trafiła na zimne podwórze. Wkrótce opiekun zmarł, a dla Mai nie było już nadziei. To był dla niej inny świat, w którym nie potrafiła sama się odnaleźć, bo nigdy dotąd nie musiała.

Maję dokarmiali sąsiedzi i dobre osoby, które nie mogły patrzeć na jej dramat. Usilnie próbowali znaleźć jej ciepły kąt, ale przede wszystkim zyskać jej zaufanie i złapać. Ale Maja nie ufała już nikomu i nikomu nie pozwalała do siebie podejść. Próbowała przetrwać.

Gdyby nie zaangażowane i zdeterminowane osoby, Maja wciąż mieszkałaby pod chmurką. Drobna, delikatna krótkowłosa sunia, która nigdy nie musiała martwić się o przeżycie. Jesteśmy wdzięczni za uratowanie życia Mai, bo to bardzo cenne życie – zdążyliśmy już ją poznać i wiemy to na pewno.

Dzisiaj już nieco bardziej otwarta, ale wciąż nieśmiała Maja szuka domu. Już nie budy, nie krzaków, ale prawdziwego domu, gdzie może zapakować się pod kocyk i spać u boku nowego opiekuna. Czeka na nowe życie.

 

____

W czerwcu 2020 Maja zamieszkała ze swoją rodziną 🙂

 

 

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: