Piorun


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: średni
  • Rok urodzenia: 2013

Nieczęsto zdarza się uchwycić tę trójkę w bezruchu więc podziwiajcie, póki możecie!

Iskierka, Ognik i Piorun to nasi nowi podopieczni. Ich imiona nie są przypadkowe. W zetknięciu z nimi czujesz na sobie iskry miłości, ogarną cię ogniki radości, a na koniec zostaniesz rażony piorunem pełnym energii! Niby jest ich tylko troje, ale czasem wydaje się, że ulegli cudownej multiplikacji, a do ich miziania potrzeba większej ilości rąk.

Ta uśmiechnięta trójka nie ma za sobą tak nieszczęśliwej historii , jak niektórzy z naszych podopiecznych, jednak rok 2020 przyniósł w ich życiu nieoczekiwaną zmianę…


Zacznijmy od początku.
Sunia i jej rudy przyjaciel, jeszcze jako młode psy przybłąkały się na teren jednej z firm w centrum Łodzi. Tam, chociaż nie miały tego jedynego, swojego właściciela, żyły wśród ludzi i nie narzekały na brak uwagi i przytulasów. Czuły się jak u siebie, pilnowały posesji, a w zamian mogły liczyć na wikt i opierunek.
Były niczyje, ale nie groziła im samotność. Gdy sunia zaszła w ciążę, ich grono powiększyło się o kolejne cztery łapy i merdającą końcówkę ogona.
I tak to małe, trzyosobowe stado żyło, aż do niedawna.
Z początkiem roku zakład zamknięto. Zniknął gwar, ludzie, zabrakło rąk do głaskania. Właściciel firmy przyjeżdżał karmić psiaki, chciał nawet dać im namiastkę domu, ale jego sytuacja zdrowotna i finansowa popsuła wszelkie plany .
Psiej rodzinie coraz częściej doskwierała samotność i nuda, sierść sklejała się w dredy, a codzienność przynosiła wiele zagrożeń i niewiadomych.
Nie mogliśmy pozostać obojętni i pozwolić, aby tak przyjazne psy zdziczały w odosobnieniu.
W ten sposób ta psia rodzinka zasiliła grono naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że zostaną u nas tylko przez chwilę i nie będą musiały długo czekać na dom.

 


Z Iskierką (ok. 8 lat), Ognikiem (czarny ok. 5 lat)) i Piorunem (rudy, ok.8 lat) jeszcze się poznajemy. Wiemy na pewno, że są bardzo radosnymi psami, przyzwyczajonymi do obecności ludzi. Ognik w bliższym kontakcie jest nieco nieśmiały, ale potrzeba drapania po grzbiecie zawsze wygrywa ????
Mają za sobą podstawowe szczepienia, czeka ich jeszcze wizyta w SPA, nauka dobrych manier i chodzenia na smyczy.
Trzymajcie za nich kciuki, będziemy informować o ich postępach, a już teraz puśćcie w świat info, że tak wspaniałe psy szukają domu!

 

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: