Ziółko


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: mały
  • Rasa: bukiet kwiatowy
  • Rok urodzenia: VII 2012

Ziółko pochodzi z Radomska, a przynajmniej tam go porzucono. Miał niebywałe szczęście być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. A może to my mieliśmy szczęście, że pojawiliśmy się właśnie tam, gdzie Ziółko potrzebował pomocy? Najważniejszy jest finał tej historii: psiak jest bezpieczny i czeka na nowy dom.

Podobno czekał od 24 godzin na ratunek. Był przeraźliwy mróz, a on warował pod budynkiem sądu w Radomsku, gdzie prawdopodobnie ktoś go zostawił. Doskonale zrozumiał, że pojawiła się dla niego szansa na przeżycie. Gdy tylko zobaczył otwierające się drzwi samochodu, natychmiast przybiegł i sam wskoczył do środka, mimo że trząsł się z zimna i był przemarznięty na kość.

Już po chwili czuł się jak wśród swoich, dokładnie tam, gdzie powinien być. To chyba jego znak rozpoznawczy – bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych miejsc, ludzi, świetnie odnajduje się w każdej sytuacji.

Ma charakterek i nie zawaha się go użyć. W zabawach jest niezmordowany, ale potrafi też bardzo stanowczo pokazać, że coś mu się nie podoba. Z drugiej strony, niewinnym spojrzeniem potrafi rozczulić każdego. Krótko mówiąc: niezłe z niego Ziółko 🙂

Ziółko ma około 5 miesięcy, jest zaszczepiony, a do adopcji pójdzie wykastrowany.

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: