DRAMAT Astki – kolejna INTERWENCJA!!!!

18 stycznia 2008 roku do naszej fundacji wpłynęło zgłoszenie, że na terenie opuszczonej posesji w Łodzi przebywa pies, którego wygląd wskazuje na wyniszczenie organizmu
Pojechaliśmy na miejsce zgłoszenia i okazało się, że informacja nie była przekłamana, a wręcz przeciwnie. Sunia, amstaffka siedziała pod rozwalającą się wiatą, drżąca z zimna i
samotności. Przywiązana łańcuchem do wbitego kołka w ziemię, nie miała możliwości manewru. A jej głowa pokryta ranami i prawie niewidoczne, spuchnięte oczy przyprawiały o dreszcze i niedowierzanie, że ktoś może traktować psa. Szansa na poprawę losu Fiony jaką przedstawiliśmy jej właścicielowi nie spotkała się z jego strony ze zrozumieniem, a wręcz wrogością. Wobec faktu, że sunia nie posiadała książeczki zdrowia, czyli najprawdopodobniej, nie była nigdy szczepiona przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie, a właściciel stwierdził, że jej miejsce jest na „świeżym powietrzu”, bo pies w domu nie jest mu potrzebny oraz wstępnej diagnozy, że Fiona ma zaawansowaną nużycę, nie pozostało nam nic innego jak podjąć radykalne działania.
24 stycznia wraz z asystą Policji odebraliśmy właścicielowi sunię, która natychmiast pojechała do lecznicy, gdzie podjęto kroki w celu uratowania jej życia. Proces chorobowy jest na tyle zaawansowany, że leczenie, nie będzie krótkie i proste. Jednak jej młody wiek i daje nadzieje na sukces. Cieszymy się, że Fiona jest już bezpieczna i może oczekiwać pod naszą opieką na nowy kochający dom.

Sunia w lecznicy będzie leczona przez tydzień. Po tym czasie jej los będzie również zależał od Was. Czy znajdzie dom w tak krotkim czasie? Liczymy na Was i Waszą pomoc w kwestii finansowej.
Bardzo prosimy o wparcie.

Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt
ul. Naruszewicza 15/179
93-161 ŁÓDŹ
Bank PKO BP 22 1020 3408 0000 4902 0174 2246


Tutaj należą się ogromne podziękowania dla łódzkiej Policji ( w przeciwieństwie do konstantynowskiej), która natychmiast zareagowała na nasze zgłoszenie. Zachowali się w pełni profesjonalnie i bardzo nam pomogli. DZIĘKUJEMY!!!!