Skandaliczna reklama Play

Wczoraj wieczorem napisał do nas internauta Przemek (dziękujemy za sygnał!) z informacją, iż na portalu demotywatory.pl pojawiła się skandaliczna reklama sieci komórkowej Play.

Reklama jest stylizowana na demotywator, jakich setki pojawiają się tam każdego dnia. Na zdjęciu przedstawiono bezdomne psy w schroniskowych klatkach, w jednej z nich jest również obiekt kojarzący się z logo sieci Play. Pod zdjęciem podpis: „Wypróbuj Play za 1 zł / zawsze możesz się go pozbyć”. Hasło propaguje stereotyp, z którym nasza organizacja, a także wiele innych na terenie całego kraju, stara się walczyć. Zwierze nie jest rzeczą, nie można go porzucać kiedy się znudzi!

Chcielibyśmy wyrazić swoje oburzenie taką formą reklamy – nie wiemy, czy wynika ona z kompletnej bezmyślności jej autorów czy została obliczona na wzbudzenie kontrowersji. Jednak niezależnie od tego jest przejawem braku empatii ze strony osób odpowiedzialnych za marketing w sieci Play.

Play kieruje swoją ofertę głównie do ludzi młodych. Wiemy z doświadczenia, że ci właśnie są bardziej wyczuleni na problemy bezdomnych zwierząt i mają  większą świadomość tego problemu niż ogół społeczeństwa. Jestem przekonany, że kampania o takiej treści przyniesie sieci więcej szkody niż pożytku.

Liczymy na Waszą pomoc: założyliśmy grupę w portalu Facebook – dołączajcie i wyrażajcie swoje zdanie na ten temat. Odeślijmy Play do schroniska!

[Aktualizacja 27.05.2010]

Rzecznik prasowy PLAY przeprosił za skandaliczną reklamę (została ona również natychmiastowo usunięta), oraz zobowiązał się do pomocy dla najbardziej potrzebujących schronisk oraz dla Straży dla Zwierząt i Fundacji VIVA. Wydaje się, że nasza akcja zaczyna przynosić zamierzony skutek. Miejmy nadzieję, ze na zapowiedziach się nie skończy.