Skrajnie zaniedbany Iwan i jego niewyobrażalne cierpienia. Teraz będzie już tylko lepiej

image017-150x150Widzieliśmy wiele, ale czegoś takiego jeszcze nigdy. To tak jakby wszystkie nieszczęścia świata spadły na tego psa. Choć prawdę powiedziawszy – to biedne stworzenie od dawna nie przypomina psa… Brak sierści, skóra jak u słonia – pofałdowana, twarda, zrogowaciała. Poznajcie Iwana – psa o pięknym wnętrzu ukrytym pod pancerzem ciężkiej choroby i brutalnego zaniedbania człowieka.

Iwan był psem znanym w okolicy – często przebywał w towarzystwie panów niestroniących od butelki. Był psem jednego z nich, ale to tak jakby był niczyj. Zawsze radził sobie sam, nikogo nie obchodził. Do jakiego stopnia był zapomniany przez wzystkich, to już dokładnie widać na zdjęciach.

Losem Iwana zainteresowały się dwie wrażliwe na krzywdę zwierząt dusze. Pani Magda i Ania nie przeszły obojętnie obok jego nieszczęścia i prawdopodobnie uratowały mu tym samym życie. Przywiozły go do nas. Następne miesiące Iwan spędzi w klinice, bo czeka go długie i żmudne leczenie.

Co mu było – a raczej: czego nie było?… Przede wszystkim zaawansowana choroba skóry – wskazująca na długi proces wyniszczenia słoniowatość skóry, wyłysienie, łuszczenie. Strupy, rany, zaognienie. Nikt z nas nie wie ile cierpienia zniósł ten pies. Do tego to przeraźliwe wychudzenie spowodowane zagłodzeniem i ogromem bólu, który zjadał Iwana od środka.

Widząc go zadajemy sobie pytanie: ile cierpienia może znieść jeden pies?…

Szczegółowo o stanie Iwana jeszcze nie mówimy, bo sami nie wiemy. Czeka go mnóstwo badań, diagnostyka, a potem miesiące doprowadzania go do ładu.

W takiej sytuacji nie obejdzie się bez Waszej pomocy. Uratowanie życia i zdrowia Iwana to koszty rzędu tysięcy złotych. My obiecujemy, że zapewnimy mu najlepszą opiekę jaką możecie sobie wyśnić. Was prosimy o wsparcie finansowe.

Pomóżcie tak jak możecie.
Czekamy na Wasze wpłaty, choćby najmniejsze, na konto:

FUNDACJA NIECHCIANE I ZAPOMNIANE – SOS DLA ZWIERZĄT

ul. Gdańska 81
90-613 Łódź
BANK PKO BP 22102034080000490201742246
z dopiskiem „Iwan – leczenie”

Dla przelewów z zagranicy:
Kod SWIFT: BPKOPLPW
Nr Konta: PL22102034080000490201742246

Dziękujemy!