Staś i Nel – 3-miesięczne szczenięta do adopcji

Zbyt często spotykamy się z sytuacjami, kiedy nieodpowiedzialni opiekunowie posiadają psy. Tak było i w przypadku Stasia i Nel, które mieszkały z człowiekiem, który nie był w stanie zaopiekować się samym sobą, a co dopiero nimi.

3-miesięczne szczenięta żyły razem z nim w baraku pozbawionym prądu, dostępu do wody i jakiegokolwiek ogrzewania. Jadły to, co ktoś im przyniósł albo co same znalazły. Dnie spędzały na zabawie kilka metrów od ruchliwej trasy Łódź-Warszawa. Nikt się nimi nie opiekował, bo właściciel niemal nie wychodził z łóżka i nadużywał alkoholu.To cud i niesamowite szczęście, że nie umarły na skutek mrozu, zagłodzenia czy pod kołami samochodu.

W porę udało nam się zabrać psiaki z tych koszmarnych dla nich warunków i umieścić w lecznicy weterynaryjnej. Ich stan fizyczny okazał się nadzwyczaj dobry jak na miejsce, w którym mieszkały. Oba były mocno zarobaczone i miały gorączkę spowodowaną wyziębieniem. Na szczęście udało im się ochronić przed zakaźnymi chorobami i innymi niebezpieczeństwami.

Staś i Nel to niskopodłogowe maluchy, których nie da się nie lubić. Jak na psie dzieci są spokojne i grzeczne, uwielbiają też kontakt z ludźmi i same się pchają do noszenia i przytulania.
Staś jest cały czarny i nieco większy od siostry, Nel z kolei to drobniejsza suczka o biało-beżowym łaciatym umaszczeniu. Będą co najwyżej średnimi psami, o docelowej wadze nie większej niż 15 kg.

Przed adopcją zostaną zaszczepione i zaczipowane, a przyszły właściciel odpisze z fundacją umowę, w której ustalony zostanie termin zabiegu sterylizacji i kastracji. Zapraszamy do adopcji.

informacje kontaktowe:
602 457 408 lub natalia@fniz.pl
604 172 408 lub jola@fniz.pl
(prosimy o sms w celu oddzwonienia, w razie gdyby numery nie odpowiadały)