zwierzaki pani Barbary – aktualizacja

sierpień 2011

Szczęśliwie informujemy, że od lutego udało nam się wyadoptować prawie wszystkie koty i trzy psy pani Basi.
I tak: z kotów do adopcji pozostała Karolinka, Malwisia i Samanta (chwilowo nie posiadamy ich zdjęć) i Hobbit, który okazał się przewlekle chory na niewydolność nerek. Niestety, nie udało się uratować Madzianka i Siostrzyczki, których stan zdrowia był bardzo ciężki.
Z psów do adopcji poszły Pippi i Gaja (trafił do jednego domu) oraz Kulka. Po bezpośrednią opieką fundacji znajduje się Klusek i Maruda. Pozostałe psiaki z utęsknieniem czekają na nowe domy u pani Basi.

Zapraszamy do adopcji pozostałych zwierząt – one też potrzebują nowych domów.

Kontynuujemy akcję pomocy pani Basi i jej zwierzakom.
Jesteśmy szczerze wzruszeni Państwa dotychczasową postawą – przywoziliście żywność, karmę dla zwierząt, zasililiście konto pani Basi i wysłaliście mnóstwo maili z pytaniem jak możecie jeszcze pomóc. Dzięki Państwu uda się podłączyć na nowo prąd w domu pani Basi, a jednocześnie doprowadzić ciepłą wodę i zakupić węgiel. Przed nami jednak najtrudniejsza część – adopcje 40tki zwierzaków. Liczymy, że i w tej mierze pomożecie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i opisy psów i kotów, które szukają nowych domów. Numer kontaktowy w sprawie ich adopcji znajdziecie u dołu strony. W tym momencie z 30tki kotów prezentujemy zdjęcia jedynie 23-ech. Dwa kotki udało nam się zabrać podczas wizyty u pani Basi – Księżniczka pojechała do nowego domu do Kutna, a Kajtuś zamieszkał w Łodzi z panią weterynarz 🙂 Pozostałej piątki nie udało nam się uchwycić aparatem, ale będziemy jeszcze próbować.

A dla przypomnienia historii pani Barbary film:

Gdyby nie śmierć pana Stanisława, większość zwierzaków mogłaby zostać w swoim domu. Pani Basia samotnie niestety nie podoła opiece nad nimi. Wiemy, że chciałaby się wyprowadzić do miasta, ale nie zrobi tego dopóki w domu będą zwierzaki.
Każde z nich jest wyjątkowe i ma swoją smutną historię. Wszystkie są przygarnięte, uratowane, wyleczone. Niczego im u pani Basi nie brakowało, co widać po pękatych brzuszkach.

Prosimy o przekazanie informacji dalej. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości. W razie potrzeby doślemy także więcej zdjęć.

PSY

PIPPI – ADOPTOWANA
Mała, czarno-podpalana. Wyjątkowo kontaktowa i pragnąca uwagi suczka. Bardzo żywa, uwielbia spacery i głaskanie. Bardzo łagodna, rezolutna i czujna. Może być z innymi psami i kotami, jest wysterylizowana. Ma około 4 lat. Bardzo związana z Gają.

GAJA – ADOPTOWANA
Średniej wielkości, brązowe marmurkowe umaszczenie. Swoim opanowaniem i delikatnością zdobędzie serce każdego. Uwielbia spacery i głaskanie. Spokojna, łagodna, może być z innymi psami i kotami. Wysterylizowana. Jest bardzo zżyta z Pippi. Obie przygarnięte ze stacji benzynowej, gdzie razem przebywały przez wiele dni prosząc o jedzenie. Prawdopodobnie matka Pippi. Dobrze, by znalazły spólny dom.

GRZEŚ
Grześ – duży pieszczoch
Potężny psiak. Jest ostrożny, ale nie wykaże agresji wobec człowieka, na początku unika. Dla opiekunów bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Jeśli komuś zaufa, to na dobre, już po chwili wywala nieśmiało brzuszek do głaskania… Uwielbia spacery, głaskanie – to taki ogromny pieszczoch 🙂 Nie toleruje innych dominujących psów (samców), ale dogaduje się z suczkami i spolegliwymi psami. Nie lubi kotów.
Jest zazdrosny o uwagę, gdy zajęliśmy się głaskaniem innych psiaków najpierw zaczepiał łapą, a potem niemal wpakował się na kolana 😀 Uwielbia drapanie za uszkiem, po brzuchu, pod bródką… Jest bardzo cierpliwy i spokojny, nie wykonuje żadnych gwałtownych ruchów, jakby zdawał sobie sprawę ze swojej siły.
Ma około 9 lat, ok. 60 kg. Sprawdziłby się jako pies stróżujący, szczeka na obcych i przede wszystkim odstrasza wyglądem. Ma grubą sierść, która spokojnie pozwoli mu przespać w ciepłej budzie także chłodniejsze dni.

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-560-pies.html

AZA – ja tu pilnuję!
Wilkowata, czarno-podpalana, wysterylizowana. Jest szalenie energiczna, dużo biega i wszystko chce zobaczyć, ciekawska. Ponieważ szaleńczo cieszy się na widok człowieka niezbyt nadaje się do domu z małymi dziećmi, bo jako nieco większa sunia może im niechcący zrobić krzywdę, np. potrącając. Bardzo lubi spacery, bieganie i poznawanie nowych miejsc, byłaby idealna dla kogoś, kto biega lub prowadzi aktywny tryb życia. Jest bardzo kontaktowa i bardzo żywa, nie ma żadnych lęków wobec obcych jej osób. Nadstawia się do głaskania,
bardzo lubi być pod ręką jak już się wyszaleje, uśmiecha się całym
pyszczkiem. Jest czujna, biega po posesji i szczeka na obcych. Szczeka także gdy się cieszy 🙂 Nie lubi kotów, dogaduje się za to z psami i niezbyt dominującymi suczkami. Ma około 6 lat. Bardzo posłuszna, skarcona od razu kładzie się przy nodze i patrzy przepraszająco w oczy. Znaleziona na budowie, gdzie pilnowała, a właściciel budowy chciał ją uśpić…

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-561-pies.html

MAŁA
Średniej wielkości, jasnobrązowa, wysterylizowana, dość spokojna. Lubi spacery, jest bardzo energiczna. Nie lubi kotów. Ma około 5 lat. Suczka raczej bezproblemowa, uległa.

KULKA – ADOPTOWANA
Długowłosa, czarno-podpalana, Żywa, lubi spacery, wysterylizowana. Nie lubi kotów. Najłagodniejsza z dużych psów. Ma około 3 lat. Z początku nieufna, ale gdy kogoś pozna jest bardzo kontaktowa.

PUDZIANA
– uśmiechnięty pies
Krótka sierść, czarno-podpalana, krępej budowy. Lekko w typie rottweilera, ale jest niższa i nieco szersza w barach – taka Pudzianka 🙂 Lubi spacery – całkiem spokojnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie sprawia większych problemów mimo wymiarów. Ma około 3 lat. Łagodna, „swojego” człowieka polubi i chętnie się pogłaszcze, ale ostrożna wobec obcych – jednak objawia się to strachem, nie agresją. Jest nieco śmielsza w obecności innych psów – gdy inne przychodziły się głaskać, ona też podchodziła i nieśmiało trącała
zimnym noskiem. Jest bardzo łagodna mimo potężnego wizerunku. Nadaje się do stróżowania lub do domu z ogrodem.
Nie toleruje kotów. Dobrze dogaduje się z psami, także dominującymi (ona sama jest uległa) oraz towarzyskimi suczkami.

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-564-pies.html

KLUSEK
Klusek przybłąkał się do pana Stanisława razem ze swoimi rodzicami. Psy mieszkały na budowie, były tam dokarmiane, a po zakończeniu prac pan Stanisław przygarnął je do siebie. Klusek zawsze był psem niezwykle łagodnym, o ujmującym spojrzeniu i delikatnym usposobieniu. W stadzie psów bywa wycofany, bo ma raczej uległy charakter, ale przy człowieku staje się zupełnie innym psem. Widać, że pragnie kontaktu z ludźmi, zabiega o niego. Z pewnością będzie wspaniały wobec dzieci. Klusek jest psem rodzinnym, najszczęśliwszy czułby się w domu z ogrodem. Najlepiej, by był tam jedynym zwierzakiem. Towarzystwo innych zwierząt go onieśmiela 🙂

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-532-pies.html

SOPHIE
– cudo w typie leonbergera 🙂
Sophie to bardzo piękna sunia w typie leonbergera, długowłosa, radosna, żywiołowa. Na spacerach jest spokojna, ale pewna siebie – a przez dość duże wymiary potrafi pociągnąć, zwłaszcza na początku, gdy jest zainteresowana nowością. Jednak już po chwili uspokaja się i grzecznie idzie blisko człowieka, jest także bardziej wyczulona na polecenia. Bardzo lubi spacery, ale poza początkowym entuzjazmem kroczy raczej stylem „wielkiej damy” – dostojnie i uważnie. Według słów specjalisty w nowym domu bardzo szybko nauczyłaby się, co jej wolno, a czego nie.
Nie przepada za konkurencją w postaci innych suk (chociaż dogaduje się z bardzo uległymi) i Kotów, Psy za to uwielbia, także dominujące.
Ma około 4 lat.

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-565-pies.html

MARUDA
Jasnobeżowy, lubi spacery, dość spokojny. Nie lubi innych psów-samców i kotów. Boi się kobiet. Ma około 3 lat. Dość nieufny i wycofany. Potrzebuje czasu, by zaufać nowemu opiekunowi i obdarzyć go bezwarunkową miłością. Przy odpowiednim podejściu i cierpliwości będzie wspaniałym przyjacielem.
Maruda jest pięknym, dużym, biszkoptowym psem. Nieco nieśmiały w pierwszym kontakcie, ale z jego oczu bije łagodność i spokój. Dobrze dogaduje się z innymi psami, najlepiej z suczkami. Gdy zaufa, to już na zawsze.

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-566-pies.html

ASYSTENT
– zakochany w człowieku
Jest krótkowłosy, czarno-podpalany, podobny nieco do rottweilera, ale dużo mniejszy. Nie jest krępej budowy, raczej szczupły i zgrabny, dość smukły. Ma około 4 lat, bardzo lubi spacery i rzeczywiście wybieganie pewnie dobrze mu robi, bo jest żywiołowy i dość szczekliwy. Na początku nieco przestraszony i ostrożny, z czasem ciekawość nakazuje mu podejść i obwąchać, a potem poddać się pieszczotom 🙂 Powinien być raczej jedynakiem, bo za towarzystwem nie przepada, Kotów również. Akceptuje spokojne suki, ale nie lubi zbyt ruchliwych psiaków oraz innych samców.. Za to opiekunów kocha bardzo, co widać na zdjęciach…

więcej zdjęć:
http://www.niechcianeizapomniane.org/opis-536-pies.html

KOTY

CEZAR – duży czarno – biały, wykastrowany Kocurek; lubi głaskanie ale również chodzi własnymi drogami, uwielbia jeść wędlinę; ma ok. 5 – 5,5 roku, jest wykastrowany; wobec nieznanych osób raczej nieufny (wg p. Basi powinien mieć możliwość wychodzenia na dwór);

MILORD – duży, dlugowłosy, czarno – biały Kocurek; bardzo łagodny, wrażliwy i delikatny, uwielbia siedzenie na kolanach i głaskanie; lubi jeść płatki śniadaniowe z mlekiem i herbatniki maczane w słodkiej herbacie; jest wykastrowany, ma ok. 8 – 9 lat, może mieszkać z innymi Kotami; bezstresowy Kot

MILUŚ – buro – biały Kocuek, ok. 4 letni, miziasty i spokojny, lubi być głaskany; jest wykastrowany, lubi jeść różne rodzaje suchej karmy;

MADZIANEK – duży czarny Kocurek, bardzo spokojny i łagodny, bardzo lubi być głaskany i drzemać na kolanach opiekuna; ma ok. 7 – 8 lat, nie jest kastrowany, może mieszkać z innym Kotem;

MISIA – pręgowana czekoladowa ok. 7 letnia Kotka; bardzo spokojna i łagodna, uwielbia głaskanie; lubi saszetki Whiskas supreme z kurczakiem oraz bardzo lubi dostawać po trochę tego, co opiekun aktualnie konsumuje – trochę wędliny, białego sera czy pieczonego kurczaka; wysterylizowana;

TYGRYS – piękny bury duży, grubiutki Kocurek; żywy, wesoły, energiczny, uwielbia zabawy ale lubi też głaskanie; powinien być z innym Kotem – towarzyszem zabaw; lubi podjadać wędlinę; wykastrowany;

KUBUŚ – Kocurek tricolorek biało – beżowo – szary; bardzo łagodny, spokojny, lubi głaskanie a przede wszystkim barankowanie i ocieranie się, przy czym bardzo głośno mruczy; lubi spać zwisając głową i przednimi łapkami do dołu pewnie dla tego, że jako mały Kocurek mieszkał na drzewie; może mieszkać z innym Kotem, szczególnie lubi maluchy – jest dla nich wspaniałym Tatą, myje je, śpi z nimi i nawet pozwala się ssać; bardzo lubi surową wołowinę; jest wykastrowany, ma ok. 7,5 roku;

HOBBITKA – biała Kotka z burymi plamkami i ogonkiem; spokojna, niekłopotliwa, delikatna; jest wysterylizowana, ma 7 lat;

HOBBIT – czarny z białymi skarpetkami i krawatem; lubi głaskanie, przesiadywanie na kolanach i spanie z właścicielem, lubi też wędlinę, surowe mięso wołowe i mleko; może mieszkać z innym Kotem ale łagodnym bo Hobbitek kochany wobec ludzi innymi Kotami lubi rządzić; jest wykastrowany, ma 7 lat;

KAROLINKA – w typie rasy rosyjskiej niebieskiej; bardzo żywa, energiczna Kotka, wszędzie jej pełno, trzeba zamykać przy niej wszystkie szafki i szuflady, ponieważ potrafi się włamać i zaprowadzić tam swoje porządki; bardzo lubi głaskanie i spanie z opiekunem ale wobec nowopoznanych jest nieufna, zdystansowana; lubi konsumować surową wołowinę; ma ok. 8 lat, jest wysterylizowana; (wg Pani Basi musi mieć możliwość wychodzenia na dwór);

MANOLO – pręgowany srebrny szylkret z różnymi odcieniami szarego; bardzo wrażliwy i delikatny, uwielbia głaskanie; lubi mięso wołowe i mokrą karmę – karmiony tylko suchą karmą bardzo się stresuje, jest wtedy osowiały; ma 6 lat, jest wykastrowany;

DZIEWCZYNKA – ciemnoszara, grafitowa z małym krawacikiem; bardzo spokojna, delikatna, łagodna i miła; powinna być jedynaczką albo z 1 Kotem gdyż w większej grupie jest zawsze na końcu, daje się zdominować; lubi być głaskana i przytulana; ma 8 lat, jest wysterylizowana;

SIOSTRZYCZKA – ciemnobrązowa, łagodna, niekłopotliwa i grzeczna nieduża, drobna Koteczka; powinna być jedynaczką ponieważ inne Koty często jej dokuczają; ma 6,5 roku, wysterylizowana;

KIZIA – umaszczenia srebrno – białego, wesoła, żywa, energiczna Koteczka, bardzo lubi się bawić; lubi być głaskana i przesiadywać na kolanach, bardzo lubi jeść surowe ryby; ma ok. 1,5 roku, nie wysterylizowana;

MIZIA – klasycznie bura Kicia, wesoła i energiczna, lubi biegać i się bawić; powinna mieszkać z innym Kotem i mieć towarzystwo do zabawy; lubi być głaskana, uwielbia surowe ryby; ma ok. 1,5 – 2 lat, nie sterylizowana;

KAROLEK – czarny, długowłosy, spory Kocurek; przy pierwszym kontakcie trochę nieśmiały ale później często domaga się kontaktu, głaskania, kiedy barankuje i mruczy; może zamieszkać w domu z innym Kotem; jego przysmaki to surowe ryby, mięso wołowe, śmietanka i mleko; ma ok. 1,5 roku, jest wykastrowany;

CZEMPION – srebrno – szary whiskasowy Kocurek, bardzo mądry, inteligentny i sprytny; lubi się bawić ale też spać na kolanach człowieka; może zamieszkać z innymi Kotami; je wszystko, jest wykastrowany, ma ok. 6 miesięcy;

CZUŁEK – biało – szary, z ciemną plamką na nosku; lubi się bawić i biegać ale też domaga się częstego kontaktu z opiekunem, lubi spać w łóżku, przytulać się i barankować; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 6 miesięcy, jest wykastrowany;

KRUSZYNKA – srebrnoszara whiskasowa dziewczynka, łagodna, szuka częstego kontaktu z człowiekiem; lubi się bawić jak kociak ale też spać na kolanach i barankować; je wszystko; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 6 miesięcy, nie jest sterylizowana;

Czempion, Czułek, Księżniczka i Kruszynka to rodzeństwo.

RYŚ – jasno bury o złotym odcieniu; bardzo miły, lubi być głaskany i spać z opiekunem, lubi się też bawić, jest wesoły i towarzyski; jest zupełnie niekłopotliwy; może zamieszkać z innym Kotem; je wszystko, ma ok. 6 miesięcy, jest kastrowany;

ARABELLA – śliczna jasnobura Kotka o złotym odcieniu, świadoma swojej urody; jest wesoła, żywa ale nie męcząca, delikatna i subtelna; lubi się przytulać i spać na kolanach; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 6 miesięcy, nie jest sterylizowana;

PIXIE – ciemnobura, miła, delikatna Koteczka; lubi się przytulać do opiekuna i siedzieć na kolanach, jest wesoła i żywa; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 6 miesięcy, nie jest wysterylizowana;

DIXIE – ciemnobura sympatyczna Kotka, wesoła, energiczna, bardzo lubi zabawę ale też przytulanie i barankowanie opiekuna; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 6 miesięcy, niesterylizowana;

Ryś, Arabella, Pixie i Dixie to rodzeństwo.

PSOTKA – grafitowa, żywa, wesoła i zabawowa Kotka, przytulana i głaskana głośno mruczy; może zamieszkać z innym Kotem; ma ok. 5 miesięcy, nie jest wysterylizowana;

W SPRAWIE ADOPCJI ZWIERZAKÓW PROSIMY O KONTAKT:
tel. 602 457 408 lub 604 172 408
mail: natalia@fniz.pl