Franek


  • Płeć: kot
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: mix
  • Rok urodzenia: 2018
Zaufanie i wiara – tego nie można odmówić Frankowi, bardzo zaniedbanemu kocurkowi, który pomimo złego stanu zdrowia, przyszedł prosić o pomoc, gdyż nic innego już mu nie pozostało… Jak do tego doszło? Ciężko powiedzieć, ale wielce prawdopodobną opcją jest zwyczajne zaniedbanie ze strony byłego opiekuna, a nasze podejrzenia kierują się właśnie w tę stronę dlatego, że Franek to bardzo przyjacielski i domowy kot, który musiał wcześniej poznać takie warunki. Być może kiedyś miał swój kąt, może był kochany, może był czyimś oczkiem w głowie, a potem się znudził lub zachorował i został przepędzony. Nigdy się nie dowiemy, ale najważniejsze, że to już przeszłość. Przed nim nowa droga życia, nowa szansa, na którą zasługuje.
Franio jest wielki, puszysty, brachycefaliczny (natura obdarzyła go płaskim pyszczkiem, tak jak mopsy, czy buldożki), wygląda jak kot z Alicji w Krainie Czarów i zdecydowanie lepiej się już czuje. Ten ok. 6-letni słodziak przeszedł zabieg korekty entropium oczu, które goją się coraz piękniej z dnia na dzień (dlatego też na zdjęciach widać wygoloną sierść w okolicach gałek – spokojnie, wszystko pięknie odrośnie 🙂). Jest wykastrowany, a wkrótce też zostanie zaszczepiony. Nie wykazuje agresji w stosunku do reszty kotów w naszej kociarni, jest iście stoicki w swoim majestacie. Nie znamy jego stosunku do psów, ale oczywiście jesteśmy w stanie to sprawdzić, jednak także tutaj nie spodziewamy się innej reakcji, to naprawdę wspaniały kot.
Przed chłopakiem jeszcze trochę czasu rekonwalescencji i nabierania pełni sił, ale bardzo nie chcemy skazywać go na naszą już i tak przepełnioną kociarnię. Marzy nam się, by znalazł dom jak z bajki, więc to najwyższa pora, aby się za nim rozglądać.
⚠️ Koty wydajemy wyłącznie do domów NIEWYCHODZĄCYCH z osiatkowanymi balkonami i zabezpieczonymi oknami.
Proces adopcyjny składa się z wypełnienia i odesłania ankiety, zapoznania z kotem, wizyty przedadopcyjnej, zabezpieczenia balkonu oraz okien i podpisania umowy.

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: