Leon


  • Płeć: pies
  • Rozmiar: duży
  • Rasa: owczarek niemiecki
  • Rok urodzenia: 2007

Piękny, dostojny, zarzucający bujną grzywą. To właśnie Leon, długowłosy owczarek niemiecki. Ujął nas wszystkim swoim stoickim spokojem, opanowaniem i pogodzeniem z losem. To jeden z psów, które łamią serca.

Historia Leona jest bardzo smutna, ale dopilnujemy, by miała szczęśliwe zakończenie. Dużą część swojego życia Leon spędził w schronisku dla zwierząt. By je opuścić, musiał mieć wielkie szczęście. Leonowi los sprzyjał i ze schroniska wyszedł dzięki zaangażowaniu wspaniałej osoby, która prawdopodobnie jest jego największym przyjacielem i aniołem stróżem do dzisiaj. Leon trafił w końcu do nas, bo to najwyższy czas na znalezienie mu nowego domu.

Leon jest psem idealnym, ale stanowi jego zdrowia do ideału jeszcze trochę brakuje. Dokuczają mu dolegliwości pęcherza, w związku z czym powinien być na specjalnej diecie i pod kontrolą lekarza. To jedyna „wada” Leona, bo niczego więcej mu nie brakuje. Raczej nie wchodzi w konflikty z innymi psami, wobec ludzi jest łagodny jak baranek. Nie sprawia kłopotów wychowawczych, ładnie chodzi na smyczy, dobrze znosi samotność. Jest już ukształtowanym psem, który od opiekuna potrzebuje tylko opieki i bezpieczeństwa. Ze względu na stan zdrowia Leon powinien unikać zimna i nie mieszkać na stałe na zewnątrz, dlatego docelowo szukamy dla niego domu z ogrodem.

Leon zamieszkał w malowniczym miejscu w Norwegii 🙂

Pobierz ankietę domu tymczasowego

Zobacz zwierzęta czekające na adopcję: